| Iliedbecauseofyou a întrebat:

Vara aceasta (2016) mi-am dat seama ca nu pot sa imi decalotez penisul, pana la urma am mers la medic, acolo a spus ca NU am fimoza si au decalotat penisul, a curs o picatura de sange si in prima zi ma ustura si cand urinam.
Au trecut vreo trei zile si s-a vindecat complet dar si dupa o luna capul penisului când il ating ma doare, nu pot sa explic cum dar este durere, si capul este vanat, pot sa il decalotez si in stare fleasca dar si in erectie cu usurinta.
Problema mea este ca nu inteleg de ce ma doare si de ce este vanat, fimoza nu cred ca este, poate sa fiu oparit?
Dau funda la raspunsurile de ajutor si cer sa mentionez ca vreau seriozitate.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca, fiind ranit odata cu decalotarea fortata, ai evitat sa te speli cu apa si sapun si ti-ai inflamat zona preputului. Decaloteaza si spala bine cu apa calda si sapun, dupa fiecare urinare daca poti, daca nu, macar de 2 ori pe zi, dimineata si seara, fa operatiune asta si in 2-3 zile va trece.

| minrest a răspuns:

Draga Ilied, asa este glandul, vanat, dar tu nu puteai sa il vezi fiindca nu il puteai decalota. Durerea o sa iti treaca ca intr-o saptamana. Poti sa mai mergi la un consult daca ai dubii. Buna seara.

| Iliedbecauseofyou explică:

Vara*