| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, cunosc o fata Ana de mai bine de un an, de cand am cunoscut-o m-am intalnit cu ea si prietenii ei, am vorbit la telefon, pe mess, facebook si asa mai departe, cu timpul am inceput sa o plac din ce in ce mai mult. I-am zis ca o plac, iar reactia ei a fost una surprinzatoare, si mi-a zis ca tine la mine doar ca la un prieten si nimic mai mult.Chestia nasoala acum este ca eu acum nu mai sunt in tara si serviciul nu imi permite sa merg acasa foarte des. ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Daca stiai ca pleci din tara nu trebuia sa te atasezi asa de mult din ea. Este un lucru tare dureros si din pacate ti-ai facut-o cu mana ta. Sugestia mea este sa o uiti, ea nu te poate astepta pe tine pentru o vesnicie si se pare ca nu are de gand sa-i fii iubit. Trebuie sa te multumesti asa, din zona ei de prieteni n-ai sa iesi nicioadata!

| Marius92 a răspuns (pentru Komododragosh):

Cam asa este, nici eu nu am stiut cu adevarat daca este posibil sa primesc job-ul...in fine, acum dupa ce i-am spus ca o plac, a inceput sa ma evite si mi-am dat seama ca nu este ceva oky. Merci mult pentru ajutor.

| andrey910 a răspuns:

Daca ti-a zis ca tine la tine doar ca la un prieten mai bine i-ati gandul...te-a adaugat la,, zona prietenoasa,,. Stiu cum e...

| Marius92 a răspuns (pentru andrey910):

Prostia mea ca mi-a intrat la inima, acum tac si incerc sa o uit...Dar ma tot gandesc la ce mi-a zis dupa am incheiat subiectul asta, ceva in genul "meriti ceva mai bun de atat" si nu stiu ce a facut-o sa zica asta.

| andrey910 a răspuns (pentru Marius92):

Nu ai facut nimic, poate prefera baietii cu care poate avea o relatie scurta (asa zisii smecheri care injura, se bat intre ei ca prostii sau chiar tiganii) si tu nu faci parte din categoria aia. Trec prin asa ceva. Fi mai indiferent cu ea, ignor-o un timp, fa-ti o prietena, fa-o geloasa... poate asa merge.

| Marius92 a răspuns (pentru andrey910):

Nu,la chestia cu baietii smecheri,injuraturi si alte chestii de genul "tigani" cum ai zis tu, stiu sigur ca nu ii plac, am dedus asta pe parcursul timpului cat am vorbit cu ea.Ii place genul de baiat inteligent care sa stie cum sa se comporte si sa trateze o domnisoara.

Răspuns utilizator avertizat