| nirvanacartof a întrebat:

De cand am venit din Turcia, o asa zisa bff a mea, a inceput sa ma trateze ca pe o proasta am intrebat-o de trei ori un lucru si ea a inceput sa rada de mine.Eu am intrebat-o ce are cu mine si ea zis ca ma treteaza cu indiferenta cum o tratez eu pe ea straight face cand am vb cu ea la telefon vreo 2 ore, la fel si pe mess.Nu stiu cine i-a bagat chestia asta in cap.Va rog help me! De ce credeti ca s-a suparat pe mine? Si asa nu prea mai conteza daca ea nu vrea sa mai vb treaba ei.

Răspuns Câştigător
| Yumitsu a răspuns:

Poate ii pare ca nu-ti prea place de ea...Probabil a vrut vreun cadouas de la tine, sau mai multa atentie. Sau i-a bagat cineva in cap ca tu nu esti o fata chiar buna si ea vrea sa se convinga de asta. Esti sigura nu ai injosit-o cu ceva sau nu ai suparat-o cu ceva chiar si in gluma?
Revezi discutiile cu ea si ai grija sa observi daca ai spus ceva gresit, daca nu te descurci, intreab-o ce s-a intamplat si de ce nu mai vrea sa vorbeasca cu tine. Sau intreaba alti prieteni de-ai ei, probabil le-a spus lor ce nu-i place la tine...incearca-le pe toate))

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Probabil a vrut sa o suni mai des din Turcia sau sa ii aduci ceva. Daca te trateaza asa, ignor-o si tu la randul tau

| nirvanacartof explică:

Pai problema e ca eu am fost singura care a acceptat-o si una care nu a vazut-o niciodata in real.Cadou din turcia i-am adus si i-am si vb la tel si pe mess!

| freehugs a răspuns:

Probabil crede ca ai venit din turcia si acum te dai mare si te lauzi si poate ca nu ai sunat-o de-acolo.cine stie ce ii cloceste mintea...sau poate ca i-a bagat cine stie ceva in cap.nu o mai baga in seama, nu o mai suna, nu mai intra pe ea p mess.ai sa vz ca timpulle rezolva pe toate! poate ca ar fi cazul sa iti faci alta prietena happy

| Nastia a răspuns:

Cine stie ce a observat ea la tine. daca, continua asa, nu mai vorbi cu ea, tot eaa va veni la tine daca ti-e prietena adevarata.winking

| KatherineSparks a răspuns:

Vrea sa atraga atentia. Vede cum arati cand ii ceri inapoi prietenia si ea continua. Te face de ras ca ea sa se ridice dintre acele randuri si sa mearga pe la case mai mari [gasti 'populare'].
Mi s-a intamplat la fel, doar ca atunci cand cineva imi da o palma eu ii dau un pumn. Am facut-o de tot ra***ul si nu i-a mai trebuit nimic dupa. Nu a ajuns sa ma injoseasca pentru ca am reactionat rapid, dar tot a facut glume proaste pe seama mea.
Spune-i lucruri care o dor, lucruri care le-ai tinut in tine. Da totul afara, fa-o sa regrete ca te-a cunoscut. Asemenea persoane merita tot ce este mai rau!

| Anto97 a răspuns:

Vorbeste cu ea.intreab-o ce ii se pare "gresit" la tine ca tu nu iti dai seama (si logic ca daca nu iti dai seama, nu o faci cu intentie)Daca vei afla vei putea corecta. Cere-ti scuze si spune-i ca speri sa se reolve lucrurile si sa fie totul ca inainte