| AndreiMihalescu132 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. prietena mea imi spune ca nu simte nicio placere in timpul actului sexual, chiar nu stiu ce sa mai fac. au trecut cam 3 luni de la primul act sexual, ea fiind virgina. am incercat si cu preludiu de 10-15 min, imi spunea ca ii venea dorinta aia, sa o penetrez, ma vroia. dar cand am inceput a zis ca a disparut dorinta si nu simtea nimic, dureri nu are. a spus ca face asta doar pentru mine. care poate fi cauza? nu este pregatita fizic sau psihic? nu sunt eu suficient de "dotat" incat sa o satisfac? fara prezervativ nu am incercat si nici nu ma incanta ideea, ar trebui sa incerc in timpul sexului sa-i stimulez clitorisul? ce as putea face. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La fete, orgasmul trebuie „învățat". Nu vine ca la băieți - te tragi de două, trei ori de puță și gata! iese albușul și vine plăcerea.
Dacă nu s-a masturbat niciodată ca să știe să ajungă acolo, iar tu nu ai nici tu prea multe cunoștințe, are toate șansele să iasă la pensie frigidă.
Pune-te și servește-o cu un sex oral (cunilingus, adică tu îi exciți ei clitorisul cu limba) și e posibil ca așa să înceapă să învețe ce și cum. Penetrarea nu e cel mai bun mijloc de a duce o virgină la orgasm!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu stii ce sa ii exciti in timpul preludiului. Sau ea nu colaboreaza in timpul sexului.

| AndreiMihalescu132 explică (pentru darrio2007):

Posibil sa fie asta? Totusi ea imi spune ca simte ca ma vrea, trage de mine sa o penetrez... si dupa dispare ii dispare dorința

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiMihalescu132):

Cam nehotarata fata. Sau in acest timp se gandeste sa nu cumva sa regrete. Si ii piere cheful.

| AndreiMihalescu132 explică (pentru darrio2007):

M am gandit si eu la asta, dar totusi... spune ca nu are asa mare nevoie doar ca e frustrant ca nu simte, nu inteleg ce as putea sa i mai fac, e frustrant si pentru mine ca nu simte nimic

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiMihalescu132):

Sa nu fie ceva anatomic la ea. Adica nu se excita. Am auzit asemenea cazuri de femei care nu pot ajunge la orgasm orice le-ai face.

| Emilian65 a răspuns:

Se intampla asta, pentru ca ea nu este activa in timpul actului sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plăcerea asta e creata psihic, dar are efecte asupra corpului. Dacă ea nu se concentrează pe asta și se gândește la ce o sa mănânce mâine, logic ca orgasmul nu vine. Și poate preludiul ar trebui sa fie mai lung și mai intens, de multe ori doar niște atingeri și niște pupici nu sunt suficiente. Sau exista varianta sa i se para penibil, dacă o faceți clasic poate e plictisita. Încearcă lucruri noi care să-i stimuleze imaginația, sa aflii ce-i place, unde ii place sa fie atinsa, unde nu, bla bla. Ar trebui sa încerci toate variantele, sa faci tot ce-ți trece prin cap fără rușine.