| Virgil1421 a întrebat:

Salut,am si eu o problema, sunt impreuna cu prietena mea de 2 ani insa ei ii este frica sa faca sex pentru ca considera ca nu este indeajuns de sigur, chiar si prezervativul combinat cu spermicide.considera ca se poate ca atunci cand pui prezervativul sa ramana ceva pe el sau sa se scurga din el chiar daca nu ai ajuns la final, sau sa iti ramana pe maini de cand il pui si apoi in caz ca atingi organele ei genitale sa aiba probleme.Ii este frica chiar si daca ne spalam pe maini inainte sa il punem si apoi iar dupa ce il punem.Ea are 20 de ani iar eu 21. Ce sfaturi imi puteti da?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încă nu este pregătită!
Pa, pa.

| zurick a răspuns:

Este prea timida, ia-o si tu usor ca daca va iubiti tot ve-ti ajunge acolo.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pe prietena ta o cheama Irina?

| upendo a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Am aceeasi intrebare...laughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru upendo):

:rolling on the floor bine ca nu sunt singura persoana! pacat ca nu ne raspunde! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| orangeswallowtail a răspuns:

Heyhappyeste o situatie dificila pentru amandoi.In general tipele care ajung in zilele noastre sa mai fie virgine la varsta asta,considera actul acesta ca pe ceva suprem sau f important care nu se consuma atat de usor,ii este frica poate pentru ca nu crede ca esti persoana potrivita si inca mai vrea sa se mai convinga de tine,ce si cum,poate chiar ii este frica de existenta unor sanse de a ramane gravida si nu vrea sa se expuna sub nicun fel,nu ai de unde sa stii cu exactitate insa trebuie sa comunici cu ea,sa nu-i lasi impresia ca asta e tot ce conteaza,incearca sa o intelegi, poate tine f mult la lucrul acesta, si conteaza pentru ea enorm de mult sa o asiguri ca o vei astepta oricat (asta daca intr-adevar o iubesti) si ca vei fi mereu langa ea, ii va da multa incredere si in tine dar si in ea. Totusi va sosi si momentul ala si va fi ceva deosebit, nu o grabi ..lasa sa vina de la sine, sa nu o faci sa aiba regrete mai tarziu. Sper ca te am ajutat multa bafta si sa auzim numai de binehappy

| Beib89 a răspuns:

Cred ca a scris si prietena ta aici. Luati si cititi impreuna metode de contraceptie, daca nici asta nu merge, luati in considerare niste vizite la psiholog.