| Virgil1421 a întrebat:

am si eu o problema, sunt impreuna cu prietena mea de peste 2 ani de zile, eu am 21 ea 20 insa ii este frca de sex, crede ca atunci cand pui prezervativul iti poate ramane ceva pe mana si apoi poate ajunge in vaginul ei chiar si daca ne spalam pe maini inainte si dupa ce punem prezervativul sau crede ca se poate prelinge pe langa prezervativ chiar daca nu ejaculez inauntru, ii este frica sa o ating aproape de vagin chiar daca am prezervativ

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pe undeva ii inteleg frica asta, poate o convingi sa ia anticonceptionale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e doar o scuza sa nu se culce cu tine, mergeti la medic sa ii prescrie anticonceptionale si se revolva problema

| Exilee a răspuns:

Serios. Eu zic sa nu faceti de pe-acum. Stiai ca puteti sa luati lectii despre educatia sexuala de la copii de 11-13 ani? Ei stiu mai multe despre sex cat ar sti un adult in toata firea. Asa este in secolul XXI.
Incercati sa faceti fara prezervativ si daca fuseserati destepti totul ar fi venit de la sine pana acum si minunat ar fi sa faceti DRAGOSTE.

| Stalievus a răspuns:

Sexul neprotejat poate aduce un copil nedorit, care sa va ingreuneze viata.

| Snejok a răspuns:

Trebuie sa ai putina rabdare, ea cind va fi pregatita iti va da de inteles, nu trebuie sa o grabesti, pentru o fata acesta este un pas important