| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu următoarea problemă:
Pe la începutul lunii decembrie eram cu prietena mea, ambii dezbrăcati iar la un moment dat s-a pus peste mine, eu atingandu-i zona genitala, fara sa-mi dau drumul si fara sa intre. Nu stiu daca aveam lichid seminal pe penis in acel moment. Am asteptat, i-a venit ciclul până acum și a facut 2 teste care au iesit negative. (Testele făcute în ianuarie, la vreo 20 si ceva de zile ). Mentionez ca ea este virgina si n-am avut contact sexual.
Am citit tot felul de chestii pe internet, cu sarcina peste ciclu si mult altele.
Exista vreo posibilitate sa fie gravidă?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ce dragut si trist in acelasi timp.
Nu-ti fie rusine sa citesti despre educatia sexuala. Ai ejaculat afara. Nu ai intrat in vagin sa ejaculezi. Testele facute au fost pur si simplu bani aruncati pe geam.
Informati-va si nu pe retele ca aici, ci luati carti de educatie sexuala. Cititi despre perioada fertila si infertila la fete. Sarcina peste ciclu si orice alta sarcina se poate intampla de la penetrare. Citeste despre cum se concepe un copil.
Nu are cum sa ramana insarcinata.

8 răspunsuri:
| Adrian1990 a răspuns (pentru Dandinelle):

Da, am ejaculat afara, iar ea nu era în perioada fertilă. Multumesc mult pentru raspuns!

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Dacă i-a venit menstruația iar testele sunt negative evident ca nu exista nicio posibilitate.
Ca sa stii de pe acum, faptul ca e virgina e irelevant in momentul in care sperma are contact direct cu vaginul.
Eu ma bucur ca măcar ai intrebat și aici, este mai bine decât sa nu te informezi deloc. Data viitoare ai putea sa o faci și inainte! Sper ca te am ajutat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti cu cat mai multa atentie informatiile prezentate in raspunsurile oferite de specialisti in privinta activitatii sexuale cat si altor aspecte privind protectia. preventia, procreerea, etc.etc. www.Seximus.ro Multa sanatate!

| Adrian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Salut!
Mă interesa raspunsul la intrebarea mea, de citit m-am apucat si eu. Multumesc oricum

| cristimihailov a răspuns:

Chiar ca situatia ta e trista.

E chiar atat de greu sa petreci cateva ore sa te interesezi si tu de una alta si sa nu mai pui intrebari irelevante?

| Queenz a răspuns:

PROBABILITATEA de a ramane insarcinata este de 0.00%

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, prietena ta nu poate fi gravida.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu a existat penetrare vaginala, nici macar 1 cm, nu sunt sanse de sarcina.