| dany_3535 a întrebat:

Salut. am stat cu o fata cateva luni, dar cu timpul m-am indragostit de prietena ei cea mai buna, si ea de mine. Am reusit sa stau cu ea si acum vrem sa-i spunem fostei iubite ca sunte-m impreuna. cum sa fac sa-i spun? Si stind ca fosta tine si acum la mine.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vai de capul meu! Macar aveai bunul simt si tu si ''buna ei prietena'' sa te desparti de ea si apoi sa fiti impreuna!

Dar unde nu-i minte, nici Dumnezeu nu cere, asa ca te sfatuiesc sa ii spune-ti adevarul, macar scapa de asa hal de oameni!

| viatadecacatt a răspuns:

Ce nemernic esti scuza-ma. ce-a mai a dracu treaba sa te indragostesti de prietena iubitei tale.iti dai seama cum o sa reactioneze cand o sa ii spui dar acu asta e spune-i cu frumosu`

| Gabriella_1938 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu mai simti nimic pentru ea...

| adynutza_2816 a răspuns:

Nasol de tine dar cam greu sa nu iti spuna nimic dar ai grija de la iubire la ura e doar un singur pas
insa daca prietena iar spune poate ar fi altfel totusi sunt BFF nu?

| legallyblonde a răspuns:

E greu sa faci asta. Si eu am fost in situatia ta, dar eu si cu prietenul meu am decis sa fim impreuna pe ascuns, pentru ca nu am avut curajul sa ii spun prietenei mele. Dupa cateva luni i-am spus si a reactionat mai bine decat ma asteptam, a inteles si a zis ca nu se va schimba nimic intre noi, dar nu a mai avut ocazia sa ne vada impreuna pentru ca dupa o saptamana ne-am si despartit. tongue Nu te sfatuiesc sa va ascundeti de fosta prietena, e greu si stresant, trebuie ca unul din voi sa vorbeasca cu ea, de preferat prietena ei, sa ii explice ce s-a intamplat si eu zic ca va intelege ca asa a fost sa fie, ca dragoste cu forta oricum nu se poate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ori te desparti de ea ori de prietena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori te despartai de preitena ori de prietena cealalta