| Star2 a întrebat:

Salut, am varsta de 14 ani si 7 luni. penisul meu masoara 10 cm stiu ca este cam mic, pe viitor cam cat ar mai creste? voi putea satisface o parte din femei?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Organismul tau se va dezvolta probabil in ritm si mai accelerat in urmatorii circa 3-4 ani si in mod sigur ca odata cu modificarea dimensiunilor corpului tau, se va mari si lungimea si grosimea penisului. Insa nimeni nu are capacitatea/posibilitatea de a anticipa si preciza cat de importante vor fi modificarile organelor tale deci nu se poate nici macar aprecia cu aproximare la ce marime va putea ajunge ''barbatia'' ta. Trebuie sa stii ca majoritatea femeilor accepta cu placerea si bucurie ca satisfactie ca sexuala sa le fie provocata de catre barbati prin folosirea degetelor si/sau a guri deci nu doar prin folosirea exclusiva a penisului. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate sa creasca si pana peste 15 cm, in jur de 13 cm e necesar sa satisfaci o fememie acum daca stai bine si te gandesti si mai putin poate satisface o fememie depinde ce disperata gasesti.

| Krax256 a răspuns:

Majoritatea femeilor au vaginul intre 8 si 16 cm - dilatat. Iar tie o sa-ti mai creasca asa ca nu iti fa griji degeaba. La 15 ani organismul tau inca este in schimbare.