| IDNA1412 a întrebat:

Salut, am varsta de 15 ani si penisul de aproximativ 17cm in erectie. De cand ma stiu este curbat rau in jos, gen ca o banana. Nu prea am probleme la contact sexual, dar ma deranjeaza enorm vizual, este o trauma... Pot sa il indrept acasa? Existe niste tipuri speciale de masaj sau o pozitie in care sa tin penisul mereu? Va rog, cineva care stie.

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este un NU categoric in rivinta celei de-a 2-a parti a intrebarii tale, privind indreptarii penisului sau in privinta existentei unor tehnici prin care sa se poata realiza asa ceva. Si pentru a-ti mai ''indulci amarul'' si dezamagirea care te-a cuprins, afla ca 8 sau chiar 9 barbati din 10 au penisul incovoiat si/sau strambat in toate directiile posibile. Si cu toate acestea fiecare barbat dupa cateva incercari reuseste sa-si gaseasca pozitia cea mai potrivita de sex prin care sa-si satisfaca partenera. Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sex pe la spate este cel mai indicat. Majoritatea barbatilor au penisul curbat in cele 4 parti. Daca nu are o curbura mare trebuie sa te obisnuiesti cu el asa, ca doar nu umbli cu el afara sa-l vada toata lumea. Iar in sex curbura penisului produce o mai mare excitare.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

laughing cred ca glumesti la ultima parte laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu glumesc. Daca penisul este curbat, capul lui se freaca de un perete al vaginului. producand o excitare mai mare.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Te-a frecat pe tine asa de stii asa bine? laughing)
NU pari femela dupa nicknamewinking
Oricum, cert e ca nu imi doresc sa ma f... asemenea peniswinking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Da, sunt barbat. Am citit undeva un studiu facut pe aceasta linie. In fund nu stiu daca o curbura a penisului are acelasi efect.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pana acum pareai expertwinking lasa fundu' meuwinking daca la el te referiwinking
PS: de la citit pana la practica...winking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu, ma refeream la fundul meu. Ca nu am putut sa constat ca e ceva deosebire.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Era un studiu facut de specialisti, ca eu nu am vagin.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ramai cu incertitudineawinking sorry ca nu ti-o pot satisfacewinking... curiozitatea.

| asdf2kpower a răspuns:

Stai în cap ca să fie curbat în sus.

| UsersBoss a răspuns:

Cu forma asta, întră perfect pe gât laughing ține-l in sus in chiloți ce să zic. Depinde cum l-ai ținut în copilărie. Eu, de exemplu, pentru că am fost operat de hernie inghinala pe partea dreaptă așa că am ținut penisul pe stânga și acum are o ușoară curbura spre stânga.

| Walker1111 a răspuns:

Am exact aceiasi problema doar ca de la 10 ani a inceput sa se curbeze in jos caci atunci avea 10 cm si era perfect drept si putin in sus chiar iar de 6 ani a ajuns ca si o banana curbat in jos...nici eu nu stiu ce sa dac pentrubca daca il pun in sus in boxeri se vede mult prea tare ca este aproape pana la buric si incerc sa ba obisnuiesc cu idea