| SpiceFLow a întrebat:

Salut, am varsta de 21 de ani si nu am avut decat o relatie pana acum si aia scurta, nu mai suport aceasta singuratate si nu stiu de unde sa o iau si cum sa incep, mi-e frica sa nu mor singur, nici macar nu arat de varsta mea, daca ma vezi zici ca am 16-17 ani si nu prea sunt luat in serios. Sunt incordat datorita problemelor pe care le-am avut in copilarie si acum imi vine foarte greu sa ma integrez intr-un grup nou, nu stiu sa ma bag in seama cu o fata, dar stiu ca nu mai vreau sa fiu singur... daca m-ati putea ajuta cu cateva sfaturi as fi recunoscator.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nimeni nu a murit din aşa ceva.Deci nu te panica.Ai timp destul. Încearcă să lucrezi mai mult la încredere. Încrederea în tine.Şi atunci o să vezi rezultatele.Am spus-o, o repet.Atitudinea atrage.

| Emazio a răspuns:

Imi place cum toți te mint asa frumos mai sus. Nu iti e nimeni predestinat tie, poți sa mori singur, si s-a mi murit din asta înainte. Intrebarea este daca tu vrei sa ajungi asa sau nu, lucreaza la atitudine si personalitate, daca te comporti ca un pierzător si ca si cum ea ar fi cea mai importanta nu o sa reușești nimic. Prima oara tu esti cel mai important, învață sa te accepți. Si hai, increzator, nu e asa grea viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Din atata lucru nu se moare!
iesi afara la soare, la plimbare! cauta-ti vecinii, prietenii, fosti colegi de scoala si intalneste-te cu ei, mergi acolo unde merg si ei si sigur vin si fete.

| Andreeush a răspuns:

Cândva vei găsi pe cineva, tu trebuie să nu mai fii stresat.
Lasă lucrurile să vină de la sine.

| Plato a răspuns:

Cineva ti-e predestinat si cu siguranță o vei intalni la un moment dat, trebuie doar sa fii pe faza.
Nu poti decide tu cand vine, vine cand e sa vina.
Viata e frumoasă si cand esti singur, sunt o groaza de lucruri de facut.

E foarte important sa nu faci din gasitul unei relatii un obiectiv. Daca te concentrezi sa adormi, nu vei reusi niciodata. Relaxeaza-te, viata-si urmeaza cursul. Vine si momentul tau.

| Antopuff a răspuns:

Nu o sa mori singur, o sa iti gasesti pe cineva iar asta nu se intampla cand vrei ci cand te astepti cel mai putin.