| blue-star a întrebat:

Am vazut pe TPU o intrebare genu' baieti:cat de mult conteaza pentru voi virginitatea la o fata si raspunsuri de genu' foarte mult mai ales pentru un baiat care se respecta si tot felul de din astea.Acum vreau sa intreb de ce conteaza asa mult? Cu ce va ajuta pe voi ca fata e virgina sau nu? Eu cred ca astea-s chestii care va intaresc orgoliul atunci cand va intalniti cu gasca si spuneti ca ati dezvirginat pe cineva.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ei uite eu n-am alergat după virgine, ba dimpotrivă o bună perioadă le-am evitat pur şi simplu.
Unii au senzaţia că virginele sunt "sigur curate" deşi există destule fete de 20 de ani virgine dar infectate cu HIV (luat din spital) aşa că siguranţa că nu are boli cade.
Alţii pur şi simplu obiectifică femeia şi o consideră mai murdară, mai "folosită" (acest termen urât l-am citit tot pe acest site) şi atunci preferă o virgină tocmai de-asta.
Alţii preferă virginele pentru naivitatea lor deşi deseori se întâlneşte extrema cealaltă cu virgine care au senzaţia că-s foarte speciale şi vor să fie aşteptate enşpe mii de ani (era tot aici pe TPU unul care se plângea c-a stat 4 ani după ea şi tot n-a vrut spre disperarea fiziologiei sale).
Am spus-o şi-o repet: Un om (indiferent de sex) este la fel de dezirabil sau indezirabil, la fel de inteligent sau retardat indiferent de statutul activităţii sau inactivităţii sale sexuale.
Asta cu virginitatea feminină ridicată în slăvi este o reminescenţă a Evului Mediu şi pentru această mentalitate cretinoidă vina o are în principal religia, urmată îndeaproape de bărbaţii superficiali care obiectifică femeia.
Eu refuz să acord femeilor respect în plus faţă de cât respect ofer unui bărbat şi refuz să acord femeilor privilegii în plus doar că sunt femei. (uneori sunt considerat misogin pentru asta)
Dar, pe de altă parte, refuz să judec femeile pentru faptul că-şi trăiesc viaţa şi refuz să o tratez ca fiind inferioară mie. Adică ce, eu am dreptul să fac sex cu 100 de femei dar ea nu are dreptul să facă sex cu 100 de bărbaţi? De ce?! Care-i problema?
Câtă vreme nu-mi vine cu boli, totul e în regulă din punctul meu de vedere indiferent dacă a avut un partener, zece, o sută sau niciunul înainte.
Prima mea relaţie a fost cu o fată care nu era virgină şi am ajuns la sex după mai puţin de-o lună şi asta nu ne-a împiedicat să avem o relaţie bună şi care să ne ţină aproape 2 ani dar care să se încheie din cauza geografiei, nici într-un caz din cauza faptului că avusese ea nu-ştiu-câţi parteneri înainte.
Trecutul este trecut şi trebuie să rămână trecut. Şi aşa cum nici mie nu-mi convine să fiu judecat în funcţie de trecutul meu, nici eu nu judec o femeie în funcţie de trecutul ei, mai ales în funcţie de trecutul sexual.
La urma urmei sexul este o plăcere şi, dacă e practicat cu cap, e foarte bine aşa.
Din punctul meu de vedere, un bărbat care judecă o femeie în funcţie de activitatea sau inactivitatea ei sexuală, este un bărbat extrem de superficial, la fel cum şi femeile care judecă bărbaţii după limbaj, vicii sau aspect fizic sunt nişte superficiale.
Salut!

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey, din cati prieteni baieti am eu niciunul nu a spus ca prefera o virgina, ci una cuminte!

Doar cuminte; adica sa nu zica toti de ea : ''si eu i-am tras-o''etc...intelegi tu!

Eu sunt virgina, de exemplu, si prietenului meu nu ii pasa de asta, ca doar nu sunt cireasa de pe torthee hee doar faptul ca nu am facut-o pana acum nu inseamna ca sunt mai speciala sau mai femeie decat alta care a umblat cu 10...

Singura diferenta e ca baietii nu vor fete care o fac pentru bani, pentru masina care o au, pentru plictiseala, etc!

Vorba ceea: doamna pe strada, c***a in pat, dar sa nu te stie nimeni si sa ramai cu aceeasi buna educatie!

| Азбука a răspuns:

Fundita o dai pentru virginitate? laughing

| Narfundo a răspuns:

Este ca si cum ai deschide o sticla de sprite.Trebuie sa simti tu primul acidul cum iese.Sa auzi sfaraitul... sa simti. Mda opritimalaughing.

| anduta160 a răspuns:

Salut.sunt fata, eu cred ca se simt mai bine atunci cand stiu ca ei sunt primii(aici ma refer la partenerii care tin unul la altul)au incredere mai mult in pers respectiva stiu ca este fata cuminte ca nu s`a culcat cu toti si dupa se mai duce si la el.asta cred eu.bine ca sunt si multi badarani gen"bai daca ai sti e cine am f***t eu asearasmugsi era virgina frate"(cocalari).

| bOse a răspuns:

Foarte mult conteaza, cel putin pentru mine.

| ClaraZ a răspuns:

Buna:*. Pentru unii conteaza, mai ales cei care vor o relatie serioasa.Nu cred ca baietilor care au o aventura de o noapte ii intereseaza daca tipa e virgina sau nu, in timp ce acolo unde exista sentimente pot spune ca se simte bine atunci cand vede ca prietena lui nu s-a culcat cu alti baieti, iar aici baiatul vrea sa para stapan pe situatie, sa demonstreze ca stie ce face avand in vedere ca pentru fata e prima data.Pe langa asta, stie ca nu o sa fie uitat prea usor de acea fata, pentru ca prima experienta nu se uita niciodata.>big grin

| princess_1786 a răspuns:

Buna intrebare sunt curioasa ce rasp dau baietiihee hee

| Karamel a răspuns:

Hey...

Virginitatea fetelor conteaza foarte mult, cel putin pentru. baietii care isi doresc o rel serioasa si una e sa stii ca tu esti primul si alta e sa te gandesti oare cati baieti si-a mai bagat pl in ea.

O fata virgina, ofera baietilor cu minte, mai multa incredere si mai multa atentie datorita faptului ca el a fost primul baiat. Dar asta nu inseamna ca ei vor ramane impreuna tot restul vietii, deoarece nu doar asta conteaza intr-o relatie... happy

| Liviu a răspuns:

Well eu imi doresc o virginalaughing)
Pentru simplu fapt ca nu sa mardit cu tot orasu
Si dupa vine la minelaughing
Chiar daca o sa am de tras cu ea...
Mai bine una virgina ^^

| adryano_7933 a răspuns:

Paih baietii care fac chestile estea. sunt asa intrecutihee hee.( nu vreau sa ii jignesc) .dapp...stii aia intrecuti is mai.laughing...

daca iubesc o fata poate fii oricum ca trecii peste toatewinking...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, is fatalaughing Stii cum ::dupa razboi.multi viteji se arata::

Cunosc multi baieit de-astea care zici ca au urcat Everestul ca au dezvirginat o fata, lauda-i marelaughing Dar sa sp eu ceva. merg in gasca se lauda, dar un tip virgin cum se simte?[prietena lui trecand de faza, virginitate] laughing Is multi care spun ca au facut nu stiu ce, cu mai stiu eu cine. si ei sunt virgini laughing, tipic laudarosilor.

Si da, cinste si respect pentru baietii care foloseste faza cu "esti virgina" si chiar iubesc fata, atunci da. conteaza. Dar odata ce faza asta e folosita pentru a te lauda. in ziua de azi tu o dezvirginezi iar apoi ea merge mai departe (sti la ce ma refer)...happy