| Baiattt a întrebat:

Salutare!
Cand iesiti intr-un club sau la scoala intalniti o fata noua sau pe strada sau etc si vreti sa intrati in vorba cu ea imi spuneti in principiu ce o intrebati. Adica hai sa va spun sa zicem ca va duceti la ea si spuneti : Buna, te-am vazut recent si te-am vazut asa de frumoasa incat n-am putut rezista sa nu facem cunostinta. (acum asta mi-a trecut prin minte sa spun da puteti sa incepeti si altcumva)
Asa si spuneti ma numesc de ex Andrei tu? la ce scoala esti, cati ani ai, daca vii des pe aici prin club?! cam atat acum imi vine in minte deci chestii generale de genu asta asa.
Ce alte intrebari din astea generale pot s-o mai intreb? adica trebuie sa incepi cu intrebari generale cum te cheama etc ca n-o sa spui la inceput ca ai un catel ( ca daca o intrebati asta trebuie sa spui si motivu de ce ai intrebato ) intrebari de genu asta pui mai incolo si sa iasa o discutie interesanta.

Deci ce alte intrebari pot s-o intreb la inceput cand fac cunostinta? (Va rog ajutati-ma ca m-ar ajuta foarte mult raspunsurile voastre).

1 răspuns:
| Xemnas a răspuns:

Pai,vezi ce face, si incepi sa discuti su ea pe tema asta.La final sau la inceput, faceti cunostiinta. Dupa ce discutati, mai gaseste alt subiect(de ex.:filmele)