| AndreeaRoman2019 a întrebat:

Va rog mult sa îmi spuneți metode de răzbunare pentru un coleg de clasa (băiat)Nu contează situația dar vreau doar metode adică na fiind colegi ceva ce pot sa ii fac acolo. Fara chestii de genu că nu e ok sa te răzbuni, vreau răspunsuri la subiect.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răzbunarea este arma prostului. Apoi mai e și postul pastelui, mai faci păcate. Numai oamenii proști se răzbună, deștepții ignoră.
Dar dacă vrei răzbunare fără păcate, atunci cea mai elegantă răzbunare a unui om este indiferența. Fa-te că nu-l mai vezi, nu-l mai saluți, prezenta lui nu este in clasă, fă-l să se simtă în plus. Ignoră-l.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru anonim_4396):

Cum spuneam nu mă interesează aceste proverbe, îmi țin punctul de vedere, vreau doar sa fac mișto de elhappy

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-l parasti dirigintelui!

| Dandinelle a răspuns:

Il ignori, de fiecare data cand incearca sa-ti vorbeasca tu nu-l auzi. este cea mai subtila si enervanta arma pentru oamenii pe care nu-i suporti. Poti face si pe diva. Ca pana la urma nici n-ar trebui sa-ti pese de prostiile astea si inveti ceva folositor pe viata, sa nu mai bagi in seama toti idiotii si poate-ti dai seama ca razbunarea e cea mai josnica chestie pe care o poti face.

| Bariel a răspuns:

"Daca vrei sa fi fericita o clipa, razbunate...
Daca vrei sa fii fericita o viata, iarta!"

| Trustmotorcy a răspuns:

Ești mic și nu ai habar ce înseamnă consecințele. Mai lasă frustrările și nu te crede vreun șmecher prin școală, nici în viață.

Le vezi proverbe și nu te interesează? Perfect, abia aștept să dai cu capul de sus, să-și bată lumea joc de tine și să nu înțelegi de ce ești un prost în viață.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Trustmotorcy):

Mda nu mă interesează? Vreau sa fac mișto atat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Nici nu ma mir acum, de ce isi bat colegii joc de tine.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Violleta2022):

Nu își bate nimeni joc e alta chestie și e vorba de o persoana.Dar nu e vorba de bătaie de joc oricum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Mie chiar imi pare ca vreti sa-ti bati joc de acea persoana, ca sa te de razbuni. De ce? Tu crezi ca, asta te face mai buna, sau mai frumoasa?
Nici una, nici alta, doar te transformi intr-o persoana rea, care injoseste alte persoane, practic un caracter urat, pentru o fetita care vrea sa impresioneze.
De ce nu impresionezi prin bunatate?
Nu stiu ce parinti ai, dar este clar ca educatia primita acasa nu este una corecta.
Invatat sa-ti respecti colegii si pe ceilalti din jur, daca vrei sa primesti respect de la ei, ca altfel ajung o paria a societatii, de care fuge lumea.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Violleta2022):

Ba voi sunteti ok? Eu întreb una și voi îmi răspundeți altceva, nu răspundeți daca nu aveți idei, am zis și în întrebare că vreau răspunsuri la subiect.Nu îmi mai dați răspunsuri aiurea că oricum nu le acord atenție

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Care "ba voi"? Tu stii cu cine vorbesti?
Nu toate suntem mucoase pe aici, care au rautate in vene si dor de razbunare.
Invata sa vorbesti si sa te comporti frumos, daca vrei sa fii primita bine in societate si lasa prostia cu razbunarea, ca-i arma prostului.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Violleta2022):

Daca nu ești capabilă să răspunzi la subiect lasă-mă în pace.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Halal parinti ai, sa nu fie capabili sa te educe!
Lasa fetita, ca primesti tu de la viata dublu de cat oferi, sa vezi ce minunat o sa fie atunci pentru tine.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Violleta2022):

Doamne fata ești...lasă mă dracu in pace

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Nu sunt fata, sunt femeie in toata firea, cu copii de 30 de ani.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Violleta2022):

Superb,sa va trăiască