| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi bine sa-i ceri prietenia unei fete la prima intalnire sau trebuie sa mai iesi o data cu ea si dupa sa o intrebi sau eventual din gesturile pe care le are fata de tine poti considera daca vrea de la prima intalnire...si nu mai ar fi nevoie sa o intrebi, a doua intrebare ar fi sa zicem ca prima intalnire se termina cu un sarut sau un sarut pe obraz a doua intalnire o stabilesti in urmatoarea zi? mersi frumos... funda

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Salut,
Frate,nu îi ceri prietenia unei fete la prima întâlnire. Aştepţi să o mai cunoşti şi aştepţi să îţi dai seama ce vrei tu de fapt de la ea : o aventură,sex,o prietenie,o relatie de lungă durată sau o relaţie scurtă,etc.
Dacă simţi că vrei să o săruţi şi ea îţi dă impresia că ar vrea, atunci poţi face asta.În caz contrar, nu.

| Awesom a răspuns:

Prietene inainte sa-i ceri prietenia asigura-te ca ai iesit cu ea de macar sapte ori si vezi ca te agreeaza si te place.Si dupa prima intalnire dupa ce vezi ca ti-a dat numarul de telefon, o conduci acasa si o pupi pe obraz. Apoi a doua sau a treia zi dupa prima intalnire o suni si stabiliti a doua intalnire.bafta

| Linka89 a răspuns:

Totul depinde de prima intilnire, daca a mers totul ok, nu e nimic grav sa va vedeti a doaua zi. in ceea ce tine de a propune prietenie, de asemenea nu e o problema sa propui intilnire deodata, caci oricum va intilniti deja, la a doua intilnirewinkingmai mult curaj(K)