| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! As avea și eu o mare dilema. De curând am cunoscut o fata foarte drăguță, e placul meu, ne întâlnim destul de des pe la facultate dar doar ne-am aruncat niște priviri pana acum. Recent mi-am făcut curaj sa ii răspund la un snap și am pornit o conversatie de acolo, mai apoi ne-am și întâlnit in pauza la facultate și am stat de vorba, tipa părea foarte Ok și chiar interesată sa discutam. Acum câteva zile a postat o poza cu ea pe story la Insta și am decis sa ii scriu ceva la acel story, surprinzător pentru mine fata nu a dat nici măcar Seen, pe snap este activa, trimite snap uri, dar mesajul tot nu îl vede. Nu știu ce sa fac pentru ca mă simt putin frustrat, as dori un sfat sau ceva de genul, cum sa o tratez de acum înainte când mă întâlnesc cu ea? Sa șterg oare acel mesaj? Mai are rost?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce dilema ai? E simplu...atunci cand nu te (mai) baga in seama, inseamna ca nu (mai) este interesata de tine si de ceea ce ai tu de oferit. E timpul sa uiti de tipa asta si sa o cauti pe urmatoarea.

| stef87 a răspuns:

Imi primul rand incearca sa realizezi ca asa cum tu incerci fel si fel de jocuri sa te apropii de ea, asa si ea apeleaza la anumite gesturi sa arate ca nu e usor de agatat. Uf! Sa-ti si partea naspa? Ok, vezi ca nu toata lumea e a ta, s-ar putea ca foarte bine ca ea sa faca gesturile astea pentru chiar mai multi tipi. Lor le place sa fie curtate si atat. Pentru mai mult, va decide ea cand si cine e norocosul care merita.

Nu te mai preocupa de gesturi copilaresti, cu intrebari copilaresti. Ori e ceva reciproc si va da ea un feed-back MATUR, CLAR, ori e doar joaca. Nu mai exista respect ca inainte si nici stima de sine, le place multora sa se simte ca obiecte, sa ofere "dragoste" prin erotism si joc adolescentin cu mintea voastra.
Chestiile astea, ca aoleu, daca ma saruta a II-a zi, daca ma place sau nu, de ce nu raspunde etc., trebuie sa intelegi ca sunt niste banalitati care nu fac decat sa demonstreze nu exista nimic concret.

Stai sa vezi cand te va juca pe degete, dandu-ti impresia ca esti ceea ce isi doreste. Nu vreau sa iti creez neincredere si frica! Din contra: e foarte bine sa incerci, pentru ca nu ai decat de castigat, chiar si daca te pacaleste. Tu nu vei fi vinovat ca ti-ai dorit ceva, ca ai incercat sa construiesticeva. Important e sa fii constient de ce faci, sa nu te ia valul si sa stii sa accepti ca adevaul nu e mereu asa cum ni-l imaginam.

Fii cat mai relax, vorbeste cu ea cand ai ocazia, incearca sa o cunosti ( in realitate, nu pe telefon si aplicatii). Sa cunosti adevarata ea, cum gandeste, cum reationeaza, ce-i place mai mult... s-ar putea sa ai suprize mari. Sau ea s-ar putea sa fie foarte surprinsa. Nu fi timid! timiditatea se "trateaza" mai ales infruntandu-ti temerile, zambind, fiind sincer, autoironic... DAR CU CINE MERITA! Repet, daca o dai in bara nu e vina ta! Ai incercat!

| Violleta2022 a răspuns:

Mesajele online nu sunt tratate cu seriozitate si nici bagate in seama, tocmai pentru ca sunt de flirt, minciuna si pierdere inutila de vreme.

Daca ai ceva serios sa intrebi, atunci opreste fata aia cand va intalniti, si fiind fata in fata o intrebi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lasă snap, insta, seen, story și chestii. Te întâlnești cu ea pe viu.

| AliGab a răspuns:

Invit-o frate la o ciocolata calda, la o plimbare in parc, ce Doamne iarta-ma sunteti asa fatalai. Abia cand vezi ca nu vrea sa va cunoasteti fata in fata, abia atunci renunti. Astea cu Seen la mesaje de pe tiktok sau insta sau Facebook sunt ca rahatul in ploaie. Ia fata de mana, plimbati-va, invit-o undeva, vorbiti fata in fata, intalniti-va si apoi vezi ce fel si cum.

| Danny28 a răspuns:

Nu-i pasa de tine.