| kevinnn19 a întrebat:

Salut,as dori sa va dati cu pararea asupra urmatoarului lucru:sunt intr-o relatie cu o fata de un an jumate,o iubesc, dar de multe ori simt ca suntem atat de diferiti si nu ma vad alaturi de ea in viitor.Am 23 de ani, ea are 18 jumate si nu mai vreau sa pierd timpul vreau sa am ceva frumos, cum au altii.De exemplu se supara extrem de repede,ma jigneste,are momente cand se supara si imi blocheaza numarul sa nu o pot suna,imi spune ca ce baietii frumosi a vazut pe strada(iar daca mentionez si eu ceva de fete se supara imediat),imi zice ca o sa-si caute altul cand ne certam un pic sau "cum vad un baiat care imi place te las" si tot asa.Dar sunt momente in care o iubesc si ma iubeste si totul e superb,dar apoi intervine ceva si luam de la capat.Ce sa fac? o iubesc,dar uneori imi zic gata nu o mai vreau, dar nu pot renunta si tot eu ma intorc chiar daca ea a gresit. Ceva sfaturi pentru mine?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca isi pierzi timpul cu o tarfa daca ia spune ca cunoaste baieti frumosi poti cam sti ca deja a fost in paturile lor tu ca un catelus trebuie sai suporti nebuniile ei de isterica, las-o cu ei si cautati alta, va fi mai greu sa o uiti dar asta la ce fete sunt in ziua de azi nu prea ai ce alege sincer, multa bafta nu isi mai pierde timpul cu ea

| sofisis a răspuns:

Asta nu prea e relatie...e bataie de joc si pierdere de timp.
Parerea mea e sa iti vezi de viata ta fara ea. Te umileste mereu din ce spui si te calca in picioare cum are ea chef...si tu o lasi. laughing) De ce?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Esti pe calea cea buna prietene, deja ai sesizat greseala si vrei o schimbare in bine! Nota 10. Iti zic ca idee : Daca ea propune despartirea si pleaca, tu nu mai ai bilet de intoarcere si vei fi privit ca un "pierzator". Spune-i pe un ton cald ca luati doua saptamani de pauza fara nici un fel de contact intre voi doi iar daca iti place ramai asa, daca nu te impaci cu ea. Fii siret si fa-ti planul incat sa ai de castigat orice ai alege!

| Batya a răspuns:

Sfaturi? Fii fericit si gandeste-te tu singur la modalitati de a trece peste greutati si daca esti nevinovat fata de ea, nu mai incerca sa ii dovedesti daca ea nu vede, poate sa faca asa pentru ca deja s-a plictisit de tine si cauta treptat motive. Daca vrei ceva frumos, stabil, cauta o fata la fel de linistita ca tine care sa te iubeasca, nu sa te blocheze cum fac copiii de 12 ani laughing