| kevinnn19 a întrebat:

Buna,as vrea sa imi oferiti ceva sfaturi,ceea ce credeti voi despre urmatorul lucru:sunt intr-o relatie cu o fata de un an jumate,o iubesc, dar de multe ori simt ca suntem atat de diferiti si nu ma vad alaturi de ea in viitor.Am 23 ea 18 jumate si nu mai vreau sa pierd timpul vreau sa am ceva frumos, cum au altii.De exemplu se supara extrem de repede,ma jigneste,are momente cand se supara si imi blocheaza telefonul,imi spune ca ce baietii frumosi a vazut pe strada(iar daca mentionez si eu ceva de fete se supara imediat),imi zice o sa imi caut altul cand ne certam un pic sau cum vad un baiat care imi place te las si tot asa.Dar sunt momente in care o iubesc si ma iubeste si totul e superb,dar apoi intervine ceva si luam de la capat.Ce sa fac? o iubesc,uneori imi zic gata nu o mai vreau, dar nu pot renunta si tot eu ma intorc chiar daca ea a gresit. Ceva sfaturi pentru mine?

1 răspuns:
| Musique a răspuns:

Toate astea trebuie discutate; comunicarea e cheia. Iar dacă lucrurile continuă, atunci (consider eu) e cazul să se termine.
Multă baftă!