| Mysteryossa a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! nu stiu ce sa mai faccrying iubitul meu e gelos si ne certam mereu.nu mai suport situatia asta.si eu gresesc, nu spun ca nu, dar de fiecare data cand ne certam, el trebuie sa isi aminteasca toate subiectele de cearta de dinainte si sa o luam iar, iar si iar de la capat! NU MAI POT! il iubesc foarte mult si nu vreau sa il pierd, el e primul baiat din viata mea(intelegeti voi la ce ma refer), dar.nici asa nu mai potcrying. ce sa fac? va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MititiCa a răspuns:

Ca si tine, si probabil, ca si multe femei din lumea asta, si eu am avut o situatie, identica cu a ta. O relatie de 9 luni, care, [scuza`mi expersia] s`a dus pe ****. Era din cale-afara de gelos, si l`am iubit mai mult ca pe mine insumi, i-am luat apararea`n fata tuturor, am renuntat la prieteni, la iesiri, am renuntat aproape la familia mea pentru el. Si crede`ma, nu puteam sa ma vad cu altcineva infara de el. Era gelos, mereu avea impresia ca il insel, ca il mint mereu, si facea exact k si al tau. Mereu aducea toate subiectele de discutie odata inchise, si ne certam tot la 2 zile, sau chiar in fiecare zi. Din orice tampenia. Am acceptat 9 luni. Si invitabilul s`a produs. Stii vb aia, de la dragoste la ura e doar un par, este foarte adevarata, intr-un final acolo am ajuns. Ma saturasem de el, imi provoca deja sila, si asa mai departe. Si azi, sincer regret ca nu am incercat sa fac ceva in privinta noastra, sa-i spun ce vreau de la el, sa discut cu el, si nu sa urlu la el, si el la mine asa cum faceam. REgret chestia asta, pentru ca stiu ca poate si azi am mai fii impreuna. Mai ales, ca inca mie drag si dor de el, sa-l sarut sa-l strang in brate. sad. mna, asta e viata. Sunt extrem de orgolioasa, si nu`i pot spune chestiia asta, pentru simplu fapt ca nu vreau sa traiesc din nou ceea ce am trait atunci.
Sfatul meu pentru tine, e sa discutii cu el, fara certuri, fara injuraturi. Calm si deschis despre relatiia pe care o aveti, despre ceea ce va doriti pe viitor, si apoi dupa discutie, gandeste`te ce ai sa faci. Spune-i ca te`ai saturat si ca daca nu inceteaza, te desparti de el. Daca iti spune ca sa va despartiti, nici nu te mai stresa sa-l cauti. Lasa`l in pace. GEnul asta de barbati imi provoaca sila, pentru ca orbiti de gelozie, sunt in stare sa dea in tine, fara milastraight face.
asa ca calculeaza bine ceea ce vrei tu de la viata asta. Si ai grija sa nu patesti k mine, si sa ajungi sa-l urasti.
Multa baftaaa:*

6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mînuța Mireluța, în primul rînd dacă el este gelos, m ai bine lasă -l nu ai cum să schimbi așa un om.

| buzeduulci a răspuns:

Asa am patit si eu laughing
si cred ca am sa ma despart de el.
n-are rost sa petrci timpul aiurea cu o persoana asa. happy

| Ionica9119 a răspuns:

Poate ascunde si el ceva. Care e cel mai bun mod de a ascunde o greseala a ta, daca nu cel de a scoate la iveala toate greselile celuilalt?
Si, asta nu e gelozie. E prea de tot. Nu are incredere in tine.
Incearca sa vorbesti cu el, sa vezi ce se intampla. In mod clar, asa nu se mai poate continua. Lasa deoparte faptul ca ''e primul baiat din viata ta''. O fi primul, dar nu inseamna ca trebuie sa fie si ultimul.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine s-a intamplat la fel cu primul baiat din viata mea si eu ieam zis ce ma deranjeaza la el si ca daca nu se schimba nu mai vb deloc si daca ii zici asa si te iubeste si vrea sa fiti impreuna o sa se schimbe sau sa nu ii mai dai motive de gelozie adica sa nu mai vb de alti baieti sau sa te vada cu alti baieti.Mult succes!:*:*:*

| tayson a răspuns:

Baa mai bine faci cum vrei tu, jo iti spun doar asa... pa rom "mamaliga fara sare nu are nici.un gust" si o relatie ee la fel fara putina cearta nu merge sau gelozie. dar nu exagerat. eu zic sa va faceti putin timp sa iesiti la o cafea sau si acasa si sa va spuneti ce va doare. daca nu se ajunge la nici.o intelegere. iy spui direct frate tu o iei la stanga si eu la drepta. ca mai devreme sau mai tarziu o sa isi deie el cu seama ca a gresit... te pooop

| mimi10000 a răspuns:

Pff.stiu cu e sunt in aceiasi situatie ca tine straight face. sincer las-o mai moalehappy zii ca nu mai poti si daca te iubeste sa inceteze cu toate acesteahappy...al meu cat iai zice tot ca el face oh go on da ce sa fac il iubescsad...fii si tu ca el dai o lectie sa vada cum te simtihappy.si nu-i mai da motive sa fie gelos! comunica mai mult cu el! :* bafta!