| AlexDJ112 a întrebat:

Salut,As vrea sa ma lamuresc intr-o problema Prietena mea era in timpul menstruatiei si am avut un act sexual in care am atinso in fata vaginului Fara a avea prezervativ (Precizez era in penultima zi de menstruatie si este/era virgina) Inainte de astea m-am 'jucat'dupa care am facut un dus si m-am spalat foarte bine. Dupa ce am atinso in fata vaginului Mi-am pus prezervativul si am continuat actul sexual (mi-am introdus penisul in...) Si nu am ejaculat deloc nici cand am atinso in fata vaginului atunci doar aveam lichid de excitare si nici cand am introdus deoarece nu a durat mai mult de 5 minute. Se poate sa fi ramas insarcinata va rog astept raspunsuri cat mai repede in caz de ceva vrem sa luam masuri acea fata are 17 ani

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

In primul rand, din moment ce ti-ai introdus penisul in vaginul ei nu mai este virgina, logic.
Nu cred ca a ramas insarcinata doar din atat, daca spui ca penetrarea a fost cu prezervativ, mai era si la menstruatie ceea ce inseamna ca nu era intr-o perioada fertila, deci nu.
Insa pe viitor asteptati sa i se termine de tot menstruatia si apoi faceti sex, poate face infectii de la asta pentru ca evident nu e un moment favorabil pentru un act sexual...
Si protejati-va, evitati astfel de joculete pentru ca nu se stie niciodata ce minunatie se poate intampla.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca a ramas insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar voi ştiţi EXACT ce şi cum aţi făcut :)
Deci, foarte mare ATENŢIE la aceste "joculeţe"!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| cristimihailov a răspuns:

Probabilitatea cea mai mare ar fi sa nu fii ramas.

| ywar a răspuns:

Nu a durat mai mult de 5 minute? Sa imi explici si mie de ce factorul timp trebuie sa fie implicat in actul sexual? Adevarul dureros e ca voi nu sunteti sub nicio forma pregatiti pentru viata! Va apucati de sex si voi sunteti pe dinafara.

| Alcyon a răspuns:

Riscul de a ramane gravida in perioada menstruala e destul de mic. Ati folosit si metoda coitului intrerupt, deci nu cred c-o sa fie ceva. Problema e insa alta. Femeile aflate la menstruatie, sunt expuse riscului de a face infectii. Prin urmare, folosirea prezervativului e obligatorie.