| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa spun o chestie,oarecum o poveste pe care vreau sa o dezbat. Vreau sa aud parerile altor persoane despre chestia asta,pentru ca ma macina de ceva timp. Nu stiu cati o sa stati sa cititi toata chestia asta dar totusi incerc.

Acum ceva timp m-am imprietenit cu o persoana si totusi,am mai avut prieteni/prietene bune,dar in persoana asta vedeam ceva special.dar nu prea pot explica, in fine. Am avut o relatie de prietenie timp de 3 ani, pana prin 2015 cand totul s-a destramat. Totul s-a dus la fel de usor cum a venit din cauza anturajelor in care a intrat acea persoana. Nu erau anturaje rele,dar au fost anturaje care au schimbat in cu totul alta persoana. Cand inca ne intelegeam foarte bine stateam noaptea,vorbeam,tipic unei relatii super faine de prietenie,pe care nu ai vrea sa o pierzi,iar acum mai vorbim doar cand iesim afara,dar si asta e foarte rar. Sincer am fost afectat de chestia asta,foarte mult,intr-un timp ajunsesem la pragul depresiei. Probabil unii o sa ziceti ca e o cauza stupida pentru depresie,dar pentru mine nu a fost asa. Am trecut singura prin asta,m-am confruntat cu propriile mele ganduri zi de zi. Acum toata chestia cu depresia s-a dus,dar tot nu mai sunt ca inainte. Chestia asta a ajuns sa ma schimbe enorm de mult. Tineam la ea foarte,foarte mult, si poate inca o mai fac. Incerc sa ma ascund de propriile mele sentimente..si chestia asta e ciudata.
Oricum,ceea ce vreau sa zic este ca unele persoane,cand intra in anturaje sunt ca si duse.
As vrea niste sfaturi,poate unii ati intampinat chestii de genul,poate nu. Stiu ca o sa fie si unii care o sa faca misto,dar ma rog, bafta.
Vreau parerile voastre despre toata situatia asta.
Apreciez daca ati stat sa cititi toata povestea asta. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca tu crezi ca este o cauza pierduta de ce te mai gandesti la ea?
Incearca sa iti faci o alta iubita, important este sa lasi inima sa decida.

| Necunoscut112 a răspuns:

De ce consideri că e pierdută doar pentru că s-a schimbat? Este absolut normal să te schimbi, să evoluezi şi probabil ea se simte mai bine acum.

| 10kty93beautiful a răspuns:

Cu ea ai incercat sa stai de vorba? Sa ii spui ce gandesti? Comunicarea este cel mai bun medicament!happy

| udontknowme a răspuns (pentru 10kty93beautiful):

Nu ma prea simt in stare..adica nu sunt genul de persoana care sa mearga si sa discute cu omul respectiv daca are ceva.

| mentholinks a răspuns (pentru udontknowme):

Oamenii se mai plictisesc de atatea discutii, a gasit si el un anturaj si se distreaza ca e tanar. Tu de ce nu intri in acest anturaj?

| JerryJerricko a răspuns:

Chiar dacă ți.se pare greu, trebuie să uiți acea persoană și să îți continui viața cu altcineva.
E mai bine pentru tine asa