| Alex4LighT a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu cum pot incepe o conversatie cu o fata, din scoala de la mine, pe care o plac.Am id-ul ei insa nu am vorbit cu ea, chiar nu stiu ce sa-i spun...Eu sunt genul mai timidbig grin, cu prietenii mei nu am nicio problema invat, dar nu stau sa tocesc, prind din clasa, sunt amuzant imi place sa ies afara si altele insa nu pot sa vorbesc cu o fata care o plac cu usurintabig grin+ca vreau sa fac o prima impresie buna bineinteles, mai ales ca pe ea o plac chiar foarte multbig grin.Deci ce i-as putea spune, despre ce am putea vorbi, daca doreste si ea sa vorbeasca cu mine bineinteles.Multumesc celor care ma vor ajuta.Si scuze pentru atatea "bineinteles" cred ca am prins un tic in a spune astabig grin.Va salut!

Răspuns Câştigător
| Renitzy a răspuns:

Buna Alex!
Ei bine o sa incerc sa te lamuresc un pic. Intai si intai trebuie sa fiti prieteni, vreau sa spun intai trebuie sa stie ca existi sa zic asa. Dupa incearca sa faci cunostinta cu ea face to face nu trebuie sa fi timid foloseste`ti umorul, va destinde un pic atmosfera. Trebuie sa ii afli preferintele, ce ii place si ce nu, asta va veni destul de usor si vei descoperii asta pe parcurs. Tot ce trebuie sa faci e sa comunici cu ea. Intreab`o despre filme, muzica, hobby`uri... Iti doresc mult succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincer si funny cu ea... poti chiar sa'i spui in gluma ca o placi. oricum mie cel putin mi se pare ca cel mai usor scapi de timiditate daca esti sincer cu eathinking spune-i ceva gen ca ti se pare draguta si invit'o in oras. fetelor le plac baietii hotarati, car stiu ce vor.thinking si daca si ea te place macar cat de cat o sa se simta flatata si o sa iasa cu tine.si de acolo tot ce conteaza e sa fi sigur pe tinebig grin daca refuza sau zice ca n-are timp. bla blachatterbox aia e vrajeala si e un refuz asa nu'ti mai bate capu cu ea ca n'ai sansethinking oricum bafta! si fii deschis cu ea