| anonim_4396 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu ce combinatie intre trandafiri semnifica cel mai bine dragostea! Deci eu iubesc o fata care o sa faca 16 ani si vreau sa ii cumpar 15 trandafiri da nu stiu cum sa ii combin ca sa arate mai tare dragostea mea fata de ea! Adica nu stiu cum sa combin culorilewinkingbatting eyelashes! Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Darry a răspuns:

In leg cu buchetul...in final faci cum vrei tu, dar eu zic ca asa e cel mai bine...treaba ta.
Iar cealalta problema...eu zic ca indiferent de "prostia" pe care ai facut-o, arata-i ca nu a insemnat nimic, si ca pe ea o iubesti.
Acel baiat este in viata ei doar de 2 zile, si probabil a facut-o mai mult ca sa se razbune.
Lupta-te pentru ea in paralel cu el... cine-i mai tare...castiga.
Ori ea face asta(ma refer la acel baiat) ca sa vada daca tu vei lupta pentru ea... ori poate chiar nu te mai vrea.
Acuma ...vei vedea si tu din reactiile ei.
LUPTA-TE...mai bine sa regreti ca ai facu-o,
decat sa regreti ca n-ai facut-o.

20 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna cei rosii sint cei mai potriviti, dar cum nu ai poti cumpara in nr cu sot, parerea mea este sa ai iei 15 rosii si unul alb, pe linga faptul ca o iubesti asa de mult ai si demonstrezi ca e pura si unicata pentru tine.Bafta.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Trandafirii rosii mereu au succes ...niste trandafiri rosii si un ambalaj frumos... mergi la florarie si spune ca vrei ceva deosebit... iti vor arata mai multe variante sigur vei gasi cel portrivit... eu zic ca nu trebuie combinat cu nimic... cat mai simplu e cel frumos... nu trebuie inpopotonat ca nu tot timpul are succes nu la toata lumea ii place... va doresc ditractie placuta

| LuS[z] a răspuns:

CEL MAI DRAGUT AR FI SA II CUMPERI 15 TRANDAFIRI DIFERITI.ADICA UNUL DE O CULOARE ALTUL DE ALTA CULOARE SI TOT ASA...SAU POTI SA II CUMPERI PE TOTI ROSII SAU TOTI ALBI.IMPORTANT E GESTUL!

| Darry a răspuns:

Cel mai bine este sa-i cumperi 16 trandafiri rosii (semnifica varsta ei) plus unul alb, asezat in mijlocul buchetului.
In felul acesta buchetul este fara sot...
... IUBITI-VA MULT...

| Darry a răspuns:

Foarte bine...FI TARE, SI AI INCREDERE IN TINE...
Femeilor le plac barbatii luptatori, dar doar daca ele isi doresc acel barbat.
Daca nu...ai grija sa nu exagerezi, la un moment dat, sa nu simta ca o sufoci.
...azi ii arati o dovada de iubire...maine o lasi putin in suspans...trebuie sa-i dai timp sa te doreasca.
MULTA BAFTA.

| Darry a răspuns:

Foarte bine... sper sa aud peste cateva zile ca sunteti impreuna, si ca sfaturile mele ti-au fost de folos.

| mihalitza a răspuns:

Nu trebuie sa ii combini: trandafirii rosii semnifica dragoste infocata si pentru ca este asa tinara, ai grija sa fie doar imbobociti...

| anonimvirtual89 a răspuns:

Pai eu as pune 14 albi si unu rosu...si cand vrei sa i dai spune-i k nici unul din trandafiri albi nu fac cat unul rosu. si k acel trandafir rosu semnifica dragostea ta pentru ea. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...Sunt de ac parere cu Luz... Eu i-am dat la o tipa, cand a imlinit 18 ani, 18 trand, dar absolut de culori diferite, si absolut furati! Deh, ale tineretii valuri! Totusi, e o varsta cruda, ia in calcul si k poate nu va tine mult rel, ar fi pacat sa suferi, majorit fetelor nu stiou k si noi, barbatii, putem suferi crunt din dezamagiri amoroase...Succes! Si, poate vrei sa ne mai pove si noua cum a fost! Cu sim+empatie, PSIHO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... a propos, am vaz acum k esi ceva de gen nupot sa renunt la ea! .Sa stii ca dragostea, sau indragosteala, e si in foarte mare masura datorata Autosugestiei! lucru de care te convingi, de regula, cand nu mai ai ac stare de gratie, sau, te indrag de alta! Mai scrie-ne! Psiho

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gestul este unul deosebit iar trandafirii nu trebuiesc combinati si nu conteaza neaparat culoarea ci gestulhappynu va mai luati dupa toate tampeniile cum ca trandafirii rosii ar fi neaparat cei mai potrivitiwinkingsucceswinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ia si tu rosii 5, rozii 4, albii 3, mov 2 si in sfarsit unul galben care semnifica gelozia cand o vezi in preasma unui baiat...:*:*:*

| chybrytel a răspuns:

Sheherezada exact la asta ma gandeam si eu dar vroiam sa ii cumpar 15 pentru ca am citit ceva tot p site aici "Traditia spune ca este frumos ca buchetul oferit cuiva sa contina numar impar de flori, doarece, persoana care le primeste semnifica floarea care va face buchetul sa aiba numar par, il va intregi." si m-am gandit sa ii iau 15 dar cred ca o sa ii iau cum ai zis tuwinking! app mersi tuturor pentru sfaturi! a si mai am si eu o intrebare big grin... deci eu o iubesc mult p ea dar nu suntem impreuna pentru ca am facut niste prostii care au facut-o sa nu vrea sa fim impreuna. ea mi-a spus ca a vrut la un moment sa vrea dar daca eu am facut c am facut nu a mai vrut... eu incerc sa o conving sa imi dea o sansa cat de mica d vreo 8-9 luni broken heart sad... ea s-a combinat cu altu acum cateva zile si intrebarea mea este urmatoarea! credeti ca ar trebui sa incerc in continuare si sa sper ca se va desparti de baiatul acela si ca, daca ma voi schimba si eu si nu voi mai face acele prostii imi va da o sansa pana la urma? voi ce credeti ca ar fi mai bine sa fac? (nu stiu cat de bine am explicat dar sper sa intelegeti)

| chybrytel a răspuns:

Sheherezada am ramas prost cand am vazut ca ai spus :"Acel baiat este in viata ei doar de 2 zile..." pentru ca chiar de 2 zile este laughing). asa. multumesc mult pentru sfat, chiar asa o sa fac pentru ca o iubesc prea mult si nu pot sa renunt la ea... eu i-am si zis ca o sa renunt la ea decat cand o sa se marite (si nici atunci nu stiu daca o sa renunt pentru ca o sa mai fie o speranta. sa divorteze de sotul ei ) happy
nu stiu cat de bine este daca i-am spus asta da... sad happy mersi inca odata pentru sfatwinking:X

| chybrytel a răspuns:

Stiu ca poate te gandesti ca am doar 18 ani aproape si nu stiu ce zic dar am avut parte de niste experiente in viata mea care m-au maturizat foarte tarewinking big grin

| chybrytel a răspuns:

Mersi mult sheherezada!

| chybrytel a răspuns:

O sa va mai anunt ce fac dar oricum deocamdata "am mainile legate" pentru ca este cu baiatul asta. si imi tot spune ca il iubeste mult! o sa va mai anunt ce mai fac cu ea! spune ca il iubeste ca este intelegator si nu mai stiu ce... dar e ceva ce nu inteleg. deci acum ceva timp eram foarte intelegator cu ea si putea sa vorbeasca orice cu mine. dar de la un timp eu m-am schimbat ca am zis ca poate nu ii plac baietii de genul asta si am devenit mai nebunatic, si acum ea s-a combinat cu baiatul asta crying! oricum nu o sa ma las si o sa va mai spun ce am mai facutwinking! poate cine stie :X:Xwinking

| chybrytel a răspuns:

Gata nu mai vorbim deloc... ma saturasem sa fiu mereu loat de prost si am ales sa nu mai vorbim deloc, si nici nu o sa o mai deranjez de acum incolo! de cand se combinase cu baiatul acela nici macar PA nu mai putea sa mai zica si m-a deranjat pentru ca atunci cand am vazut ca eu fac totul ca sa fie bine ea nu dadea doi bani angry daca nu a vrut alaturi de ea un baiat care o iubea cu adevarat poate ca e mai bine asa! o sa revin de acum la viata mea de mai demult si o sa fie mai bine! viata mea cu multe planuriwinking pentru ca de cand umblam dupa ea am cam neglijat planurile astea si nu e bine! mersi frumos celor care mi-au dat sfaturi! :X si poate e mai bine asawinking

| andreea_1198 a răspuns:

Dragule poti combina alb- rosu semniuficand dragostea si sinceritatea. aceaste culori impreuna vor arata superb [acesta e sfatul mau]

| FiftyPence a răspuns:

Rosu' cu rosu' cu rosu'... asta inseamna dragoste :Xwinking