| Ionutzzzuuuu a întrebat:

Salut.As vrea sa va intreb ceva! Eu merg la sala si acolo ma intalnesc mereu cu o fata care nu o cunosc.Si imi place ft mult si as vrea sa vorbesc cu ea dar imi este rusine si nu gasesc nici o scuza ca sa ma pot baga in seama cu ea. Dar nu stiu ce sa cred.Si nici nu stiu daca ma place! Dar mereu cand ma vede se uita la mine.De ex astazi ea se uita la mine si cand m-am uitat si eu la ea s-a uitat repede in alta parte. Dupa vreo 20 de minute eu ma uitam la ea insistent si ea la mine fara sa zicem nimic! Voi stiti cum sa ma bag in seama cu ea? sau sa-mi ziceti dc se uita la mine?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Ce pot sa iti zic prietene. Poate arati bine,dar tu nu esti sigur pe tine,cam asa eram si eu acum ceva timp, dar se rezolva odata ce treci, macar o singura data prin asta.Iti trebuie oleaca de tupeu pe tine, siguranta.majoritatea fetelor adora un baiat stapan pe situatie,sa arate bine,sala si alte chestii si de fel cand te evita cu privirea nu inseamna decat un singur lucru,ca e a ta laughing.Pai probabil o sa fiti mai aproape prin sala,aveti oglinzi,se uita la tine si o prinzi tu cu privirea la tine si ii spui si tu sa nu se mai uite asa la tine ca nu poti lucra,dar cu zambetul pe fata,ca sa inteleaga|ca e o gluma sigur rade,daca nu te rosesti la fata,atunci nu e nici o problema, ai o oarecare libertate, fata de cei ce se rosesc.

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Dav7id):

Mersi prietene mi-a fost de folos...

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Dav7id):

O prind mai mereu cu privirea pe mine.si astazi se uita la mine si eu la ea dar nici unu nu a zis nimic.si cand ma uit la ea si o vad cu privirea pe mine ea incerca sa o schimbe repede...

30 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Inima vrea sa te faca fericit. Creierul spune doar ce a fost invatat.Sau "programat".Cum iti place tie happy De exemplu, sunt 100% sigur ca inima ta zice: vorbeste cu ea, du-te la ea si incepe o discutie, cu incredere.FI BARBAT!

Dar creierul iti spune ce a fost invatat:
Nu sunt suficient de bun, nu arat destul de bine, ce naspa sunt,ce urat sunt,si alte motive stupide. Astea sunt False.
Fi tu insuti! Nu fa greseala pe care o fac multi si incepe cu : Ce faci papusa? vi la un suc? sau stiu eu ce minune.
Daca e sa fi refuzat, nu suferii, INVATA DIN GRESEALA!
Gandeste-te ca o fata frumoasa e abordata de 10-15 baieti pe zi. Cum ar fi sa iasa cu fiecare baiat ce o abordeaza la un suc?
15 baieti = 15 sucuri = 15 ore.
Poate saraca fata nu are un suflet rau, insa nu are de ales.Nu poate sa iasa cu toti ce o abordeaza. Daca ea e frumoasa cu adevarat, nu ii spune asta in fata.Sunt deja altii 1.000 care se invart in limba dupa ea(ca un catelus), si nu are nevoie de unul permanent langa ea. FI TU INSUTI! Si nu cauta sa o impresionezi cu ceva. E mai bine sa fi "urat" pentru ceea ce esti, decat sa fi iubit pentru ceea ce nu esti.Pentru ca oricum mai devreme sau mai tarziu suferi daca minti.FI TU

| Ionutzzzuuuu explică (pentru l1t7leb0y19):

Nu e faza k sunt urat sau kesti.Am ochi albasti si sunt saten si merg de 3 ani la sala si arat destul de bine.Si imi e rusine ptc nu o cunosc deloc.Nu mie teama sa merg la ea ptc sunt urat sau chesti pur si simplu mi-e rusine nu stiu dc.

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Ionutz,cu tot respectul.Nu ti-am spus ca esti urat.Am zis in general,cum procedeaza lumea. La faptul ca nu ai incredere in tine m-am referit. Cu totii aratam bine in felul nostru,nu iti trebuie decat sa ai incredere in tine, si mai intai, sa inveti sa te iubesti TU pe tine insuti.Adica sa ai incredere in tine, sa stii ca meriti sa ai o fata frumoasa langa tine, sa stii ca ai dreptul sa traiesti viata DUPA REGULILE TALE, NU SUB INFLUENTA CELOR DIN JUR! Inima ta stie ce e bine pentru tine.Iti trebuie doar curaj sa actionezi.Pentru ca mintea omului mereu e "impodobita" cu pareri negative si stupide din partea celor slabi, din jurul nostru. Devino un exemplu pentru ceilalti, si arata-le ca POTI!

CU SIGURANTA NU MORI DACA TE BAGI IN SEAMA CU FATA RESPECTIVA tongue MULT CURAJ!

ORICE OM MOARE! NU ORICE OM TRAIESTE CU ADEVARAT!

FI TU INSUTI! ESTI FOARTE BUN ASA CUM ESTI! ITI TREBUIE DOAR EXPERIENTA!

| Lavinutzz a răspuns:

O fata a pus o intrebare asemanatoare a spus ca se intalneste cu un baiat la sala si nu pre vorbeste cu ea, ciudata coincidenta laughing ar fi bine sa vorbesti cu ea despre oricee un simplu ''buna cf?'' poate deschide discutii neasteptate. baftawinking

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Ook.mersi...

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Ai sti sa imi zici in ce zi ai vazut fata care a scris chestia cu sala?

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Duminica credd.

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Aaa ok

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Cati ani ca vreau sa vad cv?

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Eu? 17

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Da lumea stie ca am 18 ca daca le zic ca am 17 nu ma crede

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

:))=)) http://www.TPU.ro/......-eu-am-13/ ia intra tu aici :x :))

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

S-ar putea sa fie nu este esclus...Dar prb e ca nu vorbim pe mess... poate a scris ea asa.

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Deciii? ti se pare cunoscuut?

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

love struck ce dragut, daca e ea soarta e de parte voastra...

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

Ar fi misto.love struck Dar sa vad din ce oras este.

| Lavinutzz a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Trimite-i mesaj privat sau daca esti membru junior si nu poti trimite mesaj da-i com la intrebarea aia

| Ionutzzzuuuu explică (pentru Lavinutzz):

I-am dat

| AtlantisMe a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu ea incearca sa ii explici cum se face un exercitiu sau sa ii ceri un sfat in legatura cu un exercitiu (chiar daca sti cum se face).

| Ionutzzzuuuu explică (pentru AtlantisMe):

O sa-i explic eu ei un exercitiu ptc am vazut ca le cam greseste ca e de putin timp venita...

| AtlantisMe a răspuns (pentru Ionutzzzuuuu):

Sau asa. Acu cred ca stie sa isi dea si eu un pic drumul la imaginatie.

| Ionutzzzuuuu explică (pentru AtlantisMe):

Asa cred si eu... oricum mersi...

| iuliana40 a răspuns:

Pai prefat ca o lovesti cv sa va intalniti sau sa-i zici ca va cunoasteti de mult si ea nu-si asuce aminte apuoi va imprietenti si la momentul potrivint ii spui ca-ti place de ea

| Sava30 a răspuns:

Sincer eu cand am fost in Turcia era tot asa o fata care statea in acelasi hotel cu mine. Arata foarte bine fata, si se uita insistent la mine. Am facut cunostiinta cu ea, si m-am si culcat cu ea laughing. Deci poti sa incerci sa faci cunostiinta

| MihaiTek123 a răspuns:

Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa te duci sa vb cu ea, sau poate vine ea la tine.Dar incearca stiu ca ai emotii imi dau seama dar asta e trebuie sa risti daca te face fericit!

| Ionutzzzuuuu explică (pentru MihaiTek123):

Ook.mersi prietenilor...

| scorpyon1973 a răspuns:

Baiatule e limpede si ei ai place de tine dar asteapta sa faci tu primul pas invit-o si tu cu tupeu in oras undeva, oferate voluntar so conduci acasa etc lasa timiditatea deoparte.