| H3llB0yOn3 a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi despre timiditate. Ma refer la fete vreau sa stiu si eu cum sa intru in vorba cu ele pentru ca odata ce vreau sa vb cu o fata ma blochez si cand incerc sa zic si eu ma simt asa cum mi'ar iesi numai tampenii pe gura. Deci daca aveti cv sa ma ajutati bine dar fara com rautacioase pls big grin funda :-&

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Uite un joc pe care ti-l propun:
1. uite-te in ochii fiecarei fete de pe strada (iti dai seama ca nu toate te cunosc) si nu iti lua niciodata tu primul ochii de la ea. Vei vedea ca prin astfel de gesturi te vei obisnui incet-incet sa renunti la inhibitii.
2. Presupun ca ai prieteni (atat baieti cat si fete) asa ca incercati sa dati cateva petreceri impreuna, sa dansati, dar sa mai includeti pe ici pe colo un pahar de vin si o melodie mai "explicita" (sex bomb, you can leave your hat on, nu exista drog mai tare decat...).
3. Fii un barbat pe picioarele tale (daca nu poti sa-ti impui asta acasa, mergi la sala, mergi la un sport care sa necesite/antreneze autocontrolul)
4. Invata sa tii mai mult cu tine, sa nu iti pese de refuzuri, de parerile altora, sa fii original, sa fii mai egoist (atentie! nu zgarcit)

2 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Si scoate poza aia de la profil ca imi vine mie sa ma spanzur... ~x(

| Bittersweett a răspuns:

Eu cred ca timiditatea face parte din tine, dar trebuie sa o arati doar cand trebuie, unele fete cred ca e chiar dragut cand un baiat e timid. dar daca vrei sa obtii ceva..cum ar fi fetetongue, trebuie sa lasi timiditaea de`o parte! gandeste`te ca nu o ai, fii increzator in tine[ dar nu fi nesimtit crezandu`te buricul pamantului]. Cand privesti o fata fa`o sa se simta apreciata uita`te cu bunatate la ea, zambeste`i, si nu feri privirea. las`o pe ea sa se intimideze. si daca vezi ca schimba privirea, inseamna ca ai reusit sa o faci sa se simta bine, si astfel te vei simti si tu bine! ..succes timidu`le>big grin