| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva ..cum as putea sa nu ma gandesc tot timpul la ceea ce imi spun colegele ma refer la replicile rautacioase ..si faza e ca atunci cand mi se spun replici rautacioase efectiv nu pot sa ma apr nu ca nu vreau dar ma blochez. vreau sa fiu mai puternica mai tupeista si am incercat de multe ori dar nu-mi iese ..va rog ajutati-ma ..nu fiti rautaciosi ca au fost destuli si deja m-am saturat.
dau funda persoanei care ma incurajeaza cel mai mult

Răspuns Câştigător
| anonima01 a răspuns:

Nu mai baga in seama toate replicile rautacioase pe care ti le zic altii, eu asa fac, orice persoana care se trezeste sa comenteze ceva despre mine nu este bagata in seama. Ar trebui sa le ignori! Iar daca te panichezi nu arata asta, daca nu poti vorbi nu arata asta, uita-te intr-un fel mai urat la ele. Vei vedea ca intr-un final totul va fi bine!
Apropo cei care fac asta nu au nimic mai bun de facut decat sa se bage in vietile altora pentru ca mai mult ca sigur ei nu au asa ceva!

| deldelyutza a răspuns (pentru anonima01):

Multumesc..mult,mesajul este castigator.m-ai incuraja cel mai tare si iti multumesc pentru asta

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai pune la suflet replicile rautacioase, ignora-ti colegele care fac asta iar tu daca intr-adevar vrei sa fi mai puternica, totul depinde de tine...curaj!

| 0PopaPorno a răspuns:

Uite,tu n-ai cum sa te schimbi. asa e temperamentul tau, cu asta te nasti, n-ai cum sa-l schimbi, asa ca daca esti mai moale nu e vina ta. iti zic ce fac eu in legatura cu colegi prosti pentru ca am o clasa de tot rasu. inainte si eu ma consumam ca imi zicea unu ca-s nu stiu cum sau imi faceau glume proaste si ei se considerau ca is tare amuzanti... dar stii ce fac? pur si simplu nu-i mai bag nici intr-o seama. am 3 colegi cu care pot sta si vorbi,n-am nevoie de mai multi,dar normal ca se mai trezesc si altii sa comenteze,dar eu nu ma consum sa ma pun in gura cu ei,am o faţă care ma ajuta sa le arat cat sictir am pentru ei in momentul ala laughing, iar apoi nu mai am nicio treaba cu ei, sa-si vada de treburile lor, trebuie sa ma enerveze foarte tare sa ma atinga calumea ca sa rabufnesc, dar in rest nu ma consum pentru ca oamenii NU MERITA! bafta :d