| TripleKill16 a întrebat:

Vreau sa va intreb si eu cum pot scapa de timiditate! Adica mie imi place de cineva (o fata) si nu am curajul sa intru cu ea in vorba nici macar pe facebook;(... Ajutati-ma cu niste sfaturi! MS big grin

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Cu cat vorbesti mai mult cu cineva cu atat scapi de timiditate. Poate nu stii ce anume sa intrebi.Fa-ti o lista de teme de discutie si treci la actinue.Bafta!

| luniii a răspuns:

Timiditatea trece odaca cu inaintarea in varsta.Nu exista "leac"pentru asa ceva, tu singur trebuie sa te imbarbatezi si sa te bagi cu ea in vorba. Daca iti e greu totusi, incearca prima data pe fb (mediul online e mult mai permisiv pentru asa ceva, o sa ti se para mult mai usor).

| CryssCS16 a răspuns:

Pai tb sa nu mai fi asa de timid.eu am fost asa.trebuie sa fi mai activ in jocurile de baieti cum ar fi football.eu asa eram dar ma incurajat o amica si acum nu mai sunt timid.