| Justme79 a întrebat:

Salut, aș vrea să știu de ce credeți că anumite persoane care au totuși o relație simt nevoia uneori să se masturbeze?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E f simplu, masturbarea este o fantezie fara neaparat legatura cu faptul ca exista o relatie sau nu.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce fel de relatie au, daca este platonica doar, simt nevoia sa se descarce fizic.
Daca este un unde primeste sporadic si sex, este probabil fiindca sunt dependenti de sex, fiindca asa s-au obisnuit.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că așa au chef și nu e nimic anormal în asta.

| doctorandus a răspuns:

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate fi pur si simplu o diferenta de libido intre cei doi din cuplu, simplu.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si asta, dar si fantezie in sine.

| Sofer a răspuns:

Și cu iubita în casa sa se marturbeze? laughing eu ma gândesc asa. Iubita/iubitul plecat la munca și rămas singur/ă și simți nevoia de asta o faci.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

Da, se intampla si cum zici, cand iubita/iubitu nu e acasa, dar mai ales se intampla ca fantezie separata pur si simplu, chiar daca iubita, iubitu e acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o fac doar cand ultima partida nu a fost prea consistenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand unul dintre parteneri face asta clar este o problema in relatie. Unul nu il satisface pe celalalt.

| iuiflori a răspuns:

Pentru ca partenerul/a este ocupat/a, este o alta senzatie(cu mai putin efort), sau pur si simplu nu a fost destul de satisfacut/a

| arsinel a răspuns:

In viata-i ca la poker, daca nu ai partener bun, trebuie neaparat sa ai o mana buna...