| maite13 a întrebat:

Astazi la scoala o prietena de-a mea l-a intrebat pe baiatul pe care il plac daca vrea sa fie cu mine,el i-a raspuns "nu stiu,ma mai gandesc" apoi i-a raspuns "da" apoi a zis "nu stiu".

L-a mai intrebat o alta prietena mai inainte si el raspundea mereu "nu stiu" sau "nu stiu, ma mai gandesc".

Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Eu ma gandeam sa-l uit deoarece el stie de sentimentele mele pentru el dar nu zice nimic dar m-am indragostit si imi este foarte greu, de exemplu daca nu vorbesc cu el sau nu il vad nu pot sa ma concetrez la nimic.

Va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti parerea voastra.

Multumesc!
Ofer FUNDA plus VOTURI

P.S.:am mai pus intrebarea asta, dar vreau sa aflu mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Tu il cunosti mai bine ca noi. Acum, daca tu crezi ca merita efortul de a incerca sa fii cu el atunci poti continua sa incerci. Daca nu crezi ca merita efortul atunci nu se merita sa mai incerci pentru ca deja sentimentele incep sa dispara. Tu stii in care dintre situatii te afli. Acum tu trebuie sa te gandesti si pe cine pui sa-l intrebe deoarece si asta ii poate influenta raspunsul in favoarea ta sau nu. Sunt multe lucruri pe care trebuie sa le iei in considerare inainte de a putea trage o concluzie. Oricum, daca te vei hotara sa treci peste si sa renunti la el si vei avea nevoie de ajutor am sa te rog sa-mi raspunzi si iti voi trimite id-ul meu sa vorbim mai detaliat. O seara placuta.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să-l grăbești, lasă-i timp de gândire între 1 și 4 săptămâni dacă tot așa nehotărât este, îți vezi de treaba ta, nu este pentru tine!
Pa, pa.

| VIRUSrooz a răspuns:

Pai dupa parerea mea cea mai mare greseala a ta a fost ca ti-ai pus prietenele sa vorbeasca pentru tine straight face
Sa nu mai faci asta niciodata...o sa te creada o lasa!
Plus ca poate nici nu vrea sa vorbeasca cu prietenele tale. Astea sunt chestii personale poate ar prefera sa le vorbeasca cu tine nu cu toata lumea
Poate de asta a zis "nu stiu" ca [ma gandesc si eu] daca nu te placea deloc putea sa zica scurt "NU"
Pe viitor du-te la el si vorbeste deschis despre sentimentele tale, nu mai pune pe altcineva sa faca asta in locul tau ca in ochii lui asta nu da bine
Eu zic ca daca o sa faci asta o sa primesti un raspuns mai pe placul tau smug
Bafta! si tine-ne la curent kiss

| maite13 explică:

Va multumesc pentru sfaturi.o sa va tin la curent.

| Denisadeny1 a răspuns:

Eu zic ca este nehotarat si nu stie ce vrea, cred ca ar fi mai bine sa-l uiti.