| maite13 a întrebat:

Astazi la scoala o prietena de-a mea l-a intrebat pe baiatul pe care il plac daca vrea sa fie cu mine,el i-a raspuns "nu stiu,ma mai gandesc" apoi i-a raspuns "da" apoi a zis "nu stiu".
L-a mai intrebat o alta prietena de-a mea si el raspundea mereu "nu stiu" sau "nu stiu, ma mai gandesc".

Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Eu ma gandeam sa-l uit deoarece el stie de sentimentele mele pentru el dar nu zice nimic dar m-am indragostit si imi este foarte greu, de exemplu daca nu vorbesc cu el sau nu il vad nu pot sa ma concetrez la nimic.

Va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti parerea voastra.

Ofer FUNDA plus VOTURI.

9 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Daca tu placi un baiat atunci tu trebuie sa stai de vorba cu el, nu sa iti pui prietenele sa il intrebe.Iti iei inima-n dinti si te duci si il intrebi direct.

| Ananas2 a răspuns:

Probabil asteapta sa ii zici tu personal ca il placi si ca vrei sa fi cu elhappy

| LovellyAngel a răspuns:

L-a intrebat o prietena? Doamne... laughing Daca ti-e asa greu daca nu il vezi si nu vorbiti, de ce nu il intrebi TU daca vrea sa fie cu tine? Mie mi s-ar parea penibil sa fiu in locul lui, sa vina o fata la mine si sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu alta fata. Aiurea

| SmoKeD a răspuns (pentru LovellyAngel):

Bine zis

| maite13 explică (pentru LovellyAngel):

Dar daca vine o fata si iti spune ca te place si ca ar vrea sa fie cu tine, tu nu o sa crezi ca se lasa usor?

| LovellyAngel a răspuns (pentru maite13):

Pai si daca se duce o prietena si intreaba pentru tine, nu se gandeste ca tu ai pus-o? Si in plus e jenant.

| SmoKeD a răspuns:

Pai intreaba-l tu ca poate in fata lor se rusineazawinking.

| mada7255 a răspuns:

Pai spune-i tu ce simti pentru el nu prieteni

| trueeelove a răspuns:

Cel mai bine..este sa te duci si sa vorbesti cu el..clarificati totul..iti spun din proprie experienta ..niciodata sa nu ramai nelamurita ..tot tu suferi..Bafta:*