| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand iubesti adevarat o persoana si te saruti cu ea tii ochii deschisi sau inchisi? Eu am inteles ca se tin inchisi...dar partenera mea ii tine mai mereu deschisi, sau cel putin asa o vad eu ca-i tine deschisi...si un prieten mi-a spus sa-i zic sa inchida ochii cand se saruta, dar ea tot ii tine deschisi.Deci inseamna ca nu ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| igrek a răspuns:

Asta cu ochii inchisi vine de la sine nu ca iti propui tu. Daca tu lasi ochii inchisi ca asa se zice nu inseamna ca o iubesti.

9 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Inseamna nimic. mias dorii ca intrebarile acestea penibile sa ramana la categoria copii, adica adolescenti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca si tu ti ochi deschisi ca altfel nu ai vedea ochi ei, dar daca ai avea numai un ochi deschis ai iubi numai pe jumatate? sa fim seriosi, fiecare saruta si isi manifesta dragostea in felul sau, ai mai mult de 13 ani?

| Dєєa a răspuns:

NU, nu asta inseamna. Poate nu prea stie de-astea.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

E mai romantic cu ochii inchisi, dar nu asta conteaza, conteaza sentimentele happy

| simpluone a răspuns (pentru GaBrIeLa1994):

Asta ai vazut in filme! Nu are nici o legatura cu romantismul. Depinde de psihicul si placerea fiecaruia.

| aleahimk a răspuns:

Toata lumea a vazut la tv ca se saruta un cuplu tinand ochii inchisi, de aici si chestia asta cu,, atunci cand te saruti, tine ochii inchisi ". In filme totul e romantic, viata nu e ca in filme. Unii oameni tin ochii inchisi atunci cand se saruta pentru ca se simt mai bine, simt acel fior cand fac asta. dar asta nu inseamna ca se si iubesc cu adevarat, poate doar vor sa se simta bine si atat, fara iubire. Prietena ta prefera sa tina ochii deschisi ori pentru a vedea reactiile tale, daca iti place cum saruta, sau cum te simti in acele momente, ori pentru ca asa se simte ea mai bine ca te iubeste indeajuns de mult incat o faci sa se simta bine stand si cu ochii deschisi. Iubirea nu se dovedeste in acest fel, ci prin alte fapte, prin situatiile in care iti este alaturi, prin sfaturile pe care ti le da la nevoie, etc.

| DaYannaDG a răspuns:

Waw!
Nu tine ochii deschisi cand te saruta? :O
Te sperii cumva de ea cand ii deschizi sau ce?
Nu inseamna ca nu te iubeste! Poate te admira sau pur si simplu asa este obisnuita.
Nu te speria, nu este nimic ciudat in asta!
Bye!

| Hardsky1 a răspuns:

Lamureste-ma care-i diferenta daca are ochii inchisi sau deschisi, eu niciodata nu am inchis ochii, nu va inteleg oamenilor ce aveti in cap ca daca nu i tine inchisi gata nu te iubeste, cel putin pentru mine nu inseamna nimic

| guseaXb a răspuns:

Da tu te gindeti ca partenera ta nu te iubeste ca tine ochii deschisi, dar tu, tu baiate de ce'i tii deschisi? Nu o iubesti?