| oOoLadyMoOo a întrebat:

am si eu o mica problema legat de iubitul meu.
Deci azi cand m-a sarutat, am deschis ochii ...si se holba la mine in timp ce ne sarutam. M-am speriat si m-am oprit. straight face

Deci intrebarea e : E ok sa saruti cu ochii deschisi? Cum as putea sa-i zic ca ma deranjeaza cand se holbeaza asa la mine? :-s Si ce inseamna totusi cand un baiat te saruta cu ochii deschisi? te iubeste mai putin, nu-i place cum saruti sau ceva de genu asta?

Nu stiu, dar chiar m-a deranjat lucrul asta straight face

Ajutooor va rooog sad ( funda)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea oamenilor deschid ochii cand se saruta pentru a-si admira partenerul/partenera. In general numai fetitele inchipuite inchid ochii, vezi Doamne, cica il iubesc pe partener. Este o prostiuta fara nici o logica. Cand iti iubesti partenerul si savurezi sarutul, simti adesea nevoia sa-l privesti, sa-l admiri. In principiu, problema este la tine, nu la el, probabil ca tu nu-l iubesti suficient daca te deranjeaza contactul vizual in momentele intime. In mod normal, este foarte emotionant si excitant.

| Ayna a răspuns:

Cinstit sa-ti spun, nici eu cind imi sarut iubitul nu inchid ochii.Nu stiu de ce(si chiar citeodata nici nu imi dau seama de acest lucru). Dar il iubesc mult! Asa ca mitul care presupune faptul ca daca saruti cu ochii deschisi inseamna ca nu ai sentimente, asa si va ramine - doar un mit care este pe departe de realitate!
Dar daca te deranjeaza faptul, dar nu vrei sa eu spui asa in fata, poti data viitoare cind va mai sarutati sa deschizi ochii si sa-l intrebi rizind : puiut, tu ce, nu inchizi ochii cind ma saruti? Dar totul sa mearga in ton de gluma, fara agresie si nervi.Astfel vei aduce in discutie problema si ii ve-i spune ca te deranjeaza putin! :*