| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut aproape 2 luni de zile de cand m-am despartit de prietena mea si inca nu ma simt bine deloc, nu sunt deloc in largul meu. Sunt unele momente care o bag pe unde a iesit si este ok dar nu pentru mult timp cateva ore, 2-3 zile dar apoi trebuie sa intervina ceva/cineva sa-mi aduca aminte si imi trezeste o stare de melanconie. Tin sa va spun ca am fost impreuna 2 ani de zile, a fost dragoste la prima vedere si am avut o poveste de dragoste foarte frumoasa dar se pare ca sfarsitul ma s-a terminat prost doar pentru mine acum am ajuns sa vorbim pe mess.cica vorbim cu bine, ok aha scot de la eastraight face. In clipa asta ma simt asa de desconsiderat incat nici nu stiu daca mai am "puterea" necesara sa stau sa flirtez cu fete sau sa ies cu amici la un suc/bere. Stau si ma gandesc ca luni incepe scoala si o voi vedea mai des :-s o sa fie un dezastru total. dati-mi niste sfaturi ceva sa o uit, sa trec peste sigh simt ca nu mai am vlaga, nu mai fac fata. va multumesc.

1 răspuns:
| biancaterpeavaiubeste a răspuns:

In primul rand nu te mai gandi la ea.si persoanele care iti mai aduc aminte de ea incearca sa le eviti.asa o sa uiti de ea si gata.ooo...si ai mai zis ca o revezi la scoala.incearca sa o eviti si pe ea.cand o vezi nu astepta sa te vada si ea.mergi si ascundete undeva sa nu e vada.si vei vedea ca peste cateva zile te vei simti mai bine.