| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, azi am pățit ceva ciudat, am vrut sa fac sex dar nu am avut erectie completa orice ar fi, care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Disfunctia erectila de moment, poate fi provocata de o starea de oboseala accentuata, cronicizata atat fizica dar mai ales psihica, o indispozitie de moment. Fumatul, abuzul de alcool si mai ales de bere, consumul de droguri, etc. pot produce in timp un efect de distrugere a vaselor de sange si reducerea fluxului de sange catre penis. Fumatorii sunt expusi unui risc de doua ori mai mare de a avea disfunctii erectile, in comparatie cu persoanele nefumatoare. Obezitatea si lipsa de exercitii fizice, de miscare multa zilnica, pot sa aiba la randul lor o contributie insemnata la instalarea disfunctiei erectile. Stilul de viata dezordonat si necorespunzator pot agrava si mai mult situatia. Sanatate!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Erai prea stresat, sau nu tii destul la ea, si e doar asa.
Ea de ce nu te-a ajutat si stimulat, manual si oral, daca chiar voia si ea?!

| Gogoasa24 explică (pentru PsihoSex):

A vrut și ea, pai alții cum nu țin la fete și o fac cu ele?

| PsihoSex a răspuns (pentru Gogoasa24):

Altii nu sunt tu. cateodata!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Siguranța, s-a ars siguranțalaughing

| Gogoasa24 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Revin, eram eu prea speriat,

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ti-am mai explica si la intrebarile anterioare, ca anii de masturbare excesiva te-au adus aici.
Tar acum, chiar daca te masturbezi mai rar, tot nu poti sa schimbi totul peste noapte, necesitand luni multe sau chiar 1 an, pana rectifici poblema psihica, care a condus la lipsa erectiei.

| random112 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vad ca mereu dai vina pe masturbare laughing. Nici macar medicii nu sunt convinsi de ceea ce spui tu.

| Gogoasa24 explică (pentru random112):

Da dar de când ma uit la filme porno și ma masturbez e problema asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru random112):

Uite si confirmarea dedesubt, fiindca te-ai grabit sa te bagi in discutie, fara sa stii nimic. Fii bun si latra la alta poarta!

"acum 6 ore | Gogoasa24 explică (pentru random112):
Da dar de când ma uit la filme porno și ma masturbez e problema"

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea excesiva.

| Gogoasa24 explică (pentru Emilian65):

Și nu am fost deloc excitat asta e problema, o pupap ma pupa de mai ridica

| Sofer a răspuns:

Poate oboseala și emoții ca faci asta.

| 69696969 a răspuns:

Daca ai mancat cartofi pai gavitatia stelelor poate duce la lipsa erectiei in fiecare a 2 joie dupa luna plina