| GeorgePlatona a întrebat:

Salut baieti. Eu traiesc intr-o familie care are un venit foarte mare. (tata reprezentant la Rolls-Royce, având sediul la Fabrica Goodwood din West Sussex, Anglia.) Si mama care lucreaza la birou la o agentie de turism. Acuma unii dintre voi vor zice : Esti norocos, as vrea sa fiu ca tine" Total nu.

Cand vine partea sa imi gasesc o iubita care nu sta cu mine doar ca parintii mei sunt bogati este foarte greu. Am fost cu o fata 2 saptamani am adus-o acasa ne simteam bine pana am prins-o ca mama ei a pus-o sa imi fure bani din casa.

Fetele din ziua de azi daca nu ai 500 euro pe zi numai pentru ele si sa rupi magazinele in doua nu stau cu tine. Cand ramai fara bani pac creeaza o cearta sa se duca sa il faca pe altul de bani.

Orice prietena pe care am avut-o i-am facut toate poftele, le-am dus in mall, la kfc le-am imbracat. Dar vine un moment in care trec masura. Si voi ati dat de fete care stau pe interes sau sunt eu ghinionist?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sunt și băieți așa. Mă întrebau de situatia financiară a părintilor mei. Câte mașini și ce mărci sunt.
Pe urmă mi-a cerut un împrumut de 1000 de euro zicând că o să-mi trimită banii în rate laughing
Revenind la situația ta. Fi mai selectiv în legătură cu fetele, analizează-le. Te asigur că nu sunt toate astfel.
Totuși, ca să îți fure banii din casă, trebuie să fie de ultimă speță.
Incearca ca pe data viitoare, cand ai altă prietenă să nu-i mai faci toate poftele. Nu ești obligat să faci asta.
Este perfect normal să le inviți la un suc, cafea, dar nu este responsabilitatea ta de a le cumpăra haine.
Incearcă să nu oferi prea multe din punct de vedere financiar. Pentru inceput, cand inca nu cunosti tipa, nu isi are rostul.
Puteti sa va simtiti bine impreuna si fara să investesti in ele.

| Violleta2022 a răspuns:

O generalizare despre fete, de prost gust!
Daca le culegi de prin baruri, puburi si discoteci, ce ai vrea sa aduni? Acelea's doar gunoaie!

| Catrice a răspuns:

Fete fără respect de sine.
Dă-mi 1000€/zi și voi fi doar a tawinking

| AdrianVoicu a răspuns (pentru Catrice):

*Facepalm *
rolling on the floor)
Ce face dragostea din om

| Sofer a răspuns:

Dacă ai găsit nu mai fete materialiste. Cauta o fata mai normala.

| alina2k18 a răspuns:

''i-am facut toate poftele le am dus in moll la kfc ''
Ce nemancate laughing
Le-ai facut poftele la kfc cu 4-5 euro meniul? laughing
Mare bogatan pedant mai esti laughing

| AdrianVoicu a răspuns:

Vina e a ta. De ce le dai bani, de ce le cumperi chesti
O relație e în doii nu în unul
Nu primești nu oferi, nu le mai zice ca ai bani

| 90210 a răspuns:

Hai sa-ti spun o mica povestioara...ca sa zic asa. Eu l-am cunoscut pe iubitul meu pe Tinder. Am iesit la prima intalnire, toate bune si frumoase. Eu am fost paranoia si n-am vrut sa ma duca el cu masina primele 5 intalniri si preferam sa ma duc doar cu masina mea. Nici nu-i vazusem masina si oricum cand i-am vazut-o nu era a lui (o luase pe aia de firma care era o masina obisnuita). Am inceput o relatie si m-a prezentat parintilor cand aveam 2 luni impreuna. Ne-am dus toti la un restaurant si n-am vazut unde statea. El venea mai mult la mine acasa. Nu mergeam in locuri extravagante sau cheltuiam multi bani in oras. Noua oricum ne place mai mult sa ne plimbam decat sa stam la restaurant toata ziua si pe la magazine. Habar n-aveam ca era baiat de bani gata.
Cel mai amuzant lucru este ca am jurat sa nu ies niciodata cu un baiat de bani gata pentru ca nu-i suport! Am fost la un liceu de fite si erau mereu cu nasu pe sus.
Lui i-a fost frica sa-mi spuna de la inceput pentru ca a cunoscut doar fete care erau cu el pentru bani si pe Tinder nu postase poze cu masini, excursii exotice...deci nu aveam de unde sa stiu. Acum suntem de 3 ani impreuna. Eu nu sunt dupa banii lui. Am cariera mea, banii mei, n-am nevoie de banii lui. Maica-sa nu ma suporta pentru ca zice ca sunt dupa bani, dar ea habar n-are cum a inceput relatia noastra si ca eu n-am avut habar pana la aproape un an de relatie!
Sfatul meu este sa ascunzi faptul ca esti din familie cu bani la inceput pentru a vedea daca fetele te plac pe tine si nu banii tai. Inca un lucru, du-le la intalniri normale gen parc pentru a vedea daca le convine sau nu. O fata care te place merge cu tine si prin mlastina doar ca sa petreaca timp cu tine! Pe mine nici nu ma interesa unde mergeam atata timp cat eram cu el. Bafta! Sper sa-ti gasesti o fata potrivita!

| Lule a răspuns:

Pai tu ai ceva cu ce sa te mandresti? Sau doar cu banii parintilor tai?
Nimeni n-are cum sa stie de starea ta financiara (in cazul tau a parintilor) decat daca te lauzi, le arati "Ia uite ce masina am eu", te dai smecher si tot felul de lucruri de genul. Din moment ce faci asta normal ca vor veni doar cele care au zero atractie fata de tine.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Multe fete sunt doar pe interes, cel mai ok spun eu este sa vorbesti cel putin o luna, doua inainte sa fii cu cineva, sa va dati intalniri clasice, sa fii sigur ca o sa se indragosteasca de tine. Cel mai important: nu ii spune din prima ca ai bani, sau nu o duce acasa ca sa isi dea seama singura. Asteapta sa stii ca te iubeste sau ca macar este atrasa de tine. Dupa cred ca nu o sa te mai deranjeze sa ii cumperi lucruri, plus ca daca o sa te placa/ iubeasca sincer nu o sa aiba nevoie de ele

| RGeorge a răspuns:

Semen retention.
daca iti preservezi samanta, crede-ma ca fetele nu se vor mai uitata daca ai bani sau nu.