| Unaltanonim a întrebat:

Salut/Buna, de la un timp vorbesc cu o fata, am iesit de cateva ori prin oras, la film, etc. Faza e ca mie imi cam place de ea.:-s i-am zis asta o data, iar ea a inceput sa rada...nustu, cred ca a luat-o in gluma. Vorbesc destul de des cu ea pe mess, iar daca nu as mai baga-o in seama ar crede ca am ceva cu ea etc.Acum ce sa fac, sa-i mai zic o data ca mie chiar imi place de ea, adica ma inteleg destul de bine cu ea si daca ma refuza nu cred ca o sa ne mai intelegem la fel de bine, cel putin eu n-as mai putea sa ma comport ca ianainte...sad. Deci, ce sa fac?thinking

11 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Pai de ce sa rada, nu mi se pare normal. Da poti sa o mai intrebi odata daca iti place de ea si daca tot rade ii spui ca tu vorbesti serios si tii la ea, si daca si ea te place atunci ar trebui sa-ti zica.

| PinkSky a răspuns:

Hei, deci eu cred ca a ras pentru ca nu stia ce raspuns sa iti dea cel mai bine e sa ii zici pe mess ca fata in fata poate se rusineaza sau daca esti mai tupeist si stii ca nu are iubit duo in parc si sarut-otongueBafta

| Unaltanonim explică (pentru PinkSky):

Faza e ca pe mess i-am zis. si nu`s genu` ala de baiat mai "tupeist".Eu sunt mai calm, mai timid.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu cred ca nu a stiut cum sa reactioneze.

| SakonSIUkon a răspuns:

Pai este logic ca trebuie sa mai incerci daca acum e pauza...nu mai zice nimic de atunci.O vrei sau nu? daca da spune-i si gata ca nu te duci la moarte CURAJ

| Unaltanonim explică (pentru SakonSIUkon):

Usor de zis, greu de facut...

| SakonSIUkon a răspuns:

De fapt ai dreptate jokker eu nu am o asemenea experienta si nu stiu cum e dar ele asteapta de la baieti primul pas.

| hellaw a răspuns:

Deci. daca mie miar zice unu in fata cai place de mine si eu as rade pentru ca.nu stiuthinking cred ca pentru ca ma bucur cai place de mine laughing( daca si mie imi place de el) deci stai calm ca nu e ceva anormallaughing sau poate a crezut ca e vrajealathinking dar eu am o idee mai bunasmug decat sa-i zici ca iti place de ea...arataismug...si tu ai facut o gresealabig grin nu trebuia sa o faci prietena ta big grin trebuia s-o faci sa isi dea seama cati place ea;;>:* bafta:*

| Unaltanonim explică (pentru hellaw):

Nu mi-a placut de ea de la inceput. pe parcurs asa m-am indragostit...:-

| iR0K a răspuns:

Incearca sa o duci undeva la un suc sau ceva si sa stati la o masa si sa creezi asa o atmosfera, incat sa nu se gandeasca la alceva, decat la tine. Incearca sa ii atragi atentia si mai spune-i o data ca iti place de ea. Daca incepe sa rada, uita-te usor mirat la ea si intreab-o de ce rade, sau ii poti spune ca ai vorbit serios cand i-ai zis asta si ca e din inima.

| SelenaLuna a răspuns:

Nu ii mai spune ca o placi. Cerei prietenia sau sarut-o. Sa imi spui ce a iesit.