| Nicusor32 a întrebat:

Salut/Buna TPU.
Am in clasa o colega de care imi place mult am avut sansa sa o intreb daca vrea sa fie cu mine dar nu am avut curaj si ea este cu un baiat din cls a 8 a mie nu imi pasa dar vreau sa fac orice ca sa fie cu mine ea...sa nu aud ca:lasai nu te baga etc eu vreau sa fie cu mine.
As vrea sa imi spuneti niste complimente ceva... sa ma bag cu ea in seama si altele... am auzit tot de la niste colege ca ea ma place putin si nu stiu cum sa fac! va rog sa ma ajutati dau funda +vot

1 răspuns:
| blueberry05 a răspuns:

Nu ai nevoie de complimente si alte chestii pe care le zice orice baiat,eu sunt sigura ca,colega ta ar aprecia mult mai mult daca ai fi original si mai ales daca sunteti in aceiasi clasa e si mai usor.Daca ea are o relatie cu altcineva nu cred ca trebuie sa te bagi,stiu ca nu iti place sa auzi asta,insa conteaza ce simte ea pentru baiatul cu care este in prezent. Daca tu chiar tii la ea si esti sigur ca si ea la tine atunci incearca prin toate metodele posibile sa o ai aproape de tine,pentru ca daca nu incerci acum o sa te gandesti mereu cum ar fi fost daca ai fi incercat.Fa-ti curaj, invit-o in oras sau in locurile in care mergeti de obicei.Important e sa devii cel mai bun prieten al ei. Sper ca tot ce iti doresti sa devina realitatea iar daca relatia ta cu ea este posibila, sa va bucurati unul de altul si sa nu va certati pentru orice prostie. Bafaa:*