| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Care este de fapt definitia iubirii si cand suntem siguri ca iubim cu adevarat pe cineva?

9 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Iubirea nu are o definitie. Iubirea nu e teorie, ea se simte. Iubesti cu adevarat atunci cand simti ca esti in stare sa iti dai si viata pentru fiinta iubita si cand spun asta nu ma refer la gesturi prostesti gen sinucidere, pentru ca asta nu e in nici un caz o dovada de iubire, dimpotriva. Atunci cand simti ca el/ea e totul si ca fiecare clipa fara el/ea e o eternitate. happy Atunci simti ca iubesti cu adevarat. Dragostea nu are ratiune. E complicata si neinteleasa, si totodata frumoasa. happy

| AndreeaMagnifique a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Aha, frumos raspuns.
Hai ca sincer, sper sa primesti fundita! happy

| IsabelaIssa a răspuns (pentru AndreeaMagnifique):

Multumesc. Am raspuns asa cum o vad eu si cum e de fapt. Dragostea nu e teorie. Nu raspund pentru fundite dar daca le primesc ma bucur pentru ca inseamna ca am ajutat cu ceva. happy Craciun fericit!

| がさいゆの a răspuns:

Este adevarat, iubirea nu are definitie, dar poate fi descrisa ca un inger alb ge uneori te gadila voios cu aripile sale imaculate si iti da zambind trandafiri.Asta te acopera te parfum, de caldura si simti cum iti tremura corpul te placere cand te atinge, realizand ca esti indragostita.

| h3r a răspuns:

Atunci când suntem siguri.
Când o să iubeşti cu adevărat nu vei mai avea nevoie de nicio teorie sau definiţie, poveşti sau explicaţii. Vei ştii deja totul.

Sărbători fericite!

| Felys a răspuns:

Iubim cu adevarat atunci cand nu vedem defectele persoanei in cauza sau chiar daca le vedem incercam sa facem abstractie de ele

Răspuns utilizator avertizat
| nebunatik94 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment care poate exisata daca este impartasit.pentru ca o relatie sa fie solida si iubirea sa fie mereu vesnic tanara trebiue sa existe respect, comunicare, intelegere pe aceste criterii o relatie poate rezista