| abcdc a întrebat:

Salut.care este diferenta intre menstruatie si acea menstruatie care vine cand esti insarcinata, adica falsa menstruatie? cateva caracteristici poate sa-mi zica cineva, ca sa le pot diferentia... daca esti insarcinata iti poate veni menstruatia normal?

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Când ești însărcinată nu vine menstruație, acele scurgeri de sânge sunt provocate din diferite cauze. Ele fiind adesea confundate cu menstruația care de fapt nu este ci este vorba fie de o metroragie, hemoragie, etc. De obicei semnalează o problemă cu sarcina.

| abcdc explică (pentru Azµre):

Si cum se diferentiaza de cea normala?

| Azµre a răspuns (pentru abcdc):

Cantități mai mici de sânge, neregulate, nu apare ca menstruația la un nr de zile. Ci aleatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,http://www.sfatulmedicului.ro/......cina_10870
Te pup!