| JohnBmR a întrebat:

Care este lungimea normala a unui penis in stare erecta la un baiat de 13 ani? Voi de cat o aveati?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre 8 si 10cm

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu atentie vei reusi sa-ti dai seama cat de lunga este plua fiecarui utilizator al site-ului TPU. laughing
Avand in vedere ca organismul tau in urmatorii 3 - 5 ani se va dezvolta in ritm alert si in urma procesului de dezvoltare in ansamblu, se vor produce si modificari locale care pot fi chiar foarte mari si importante, in mod sigur vor avea ca efect si cresterea in lungime a penisului tau. Cat de mult va creste este imposibil de apreciat sau de ghicit. Din acest motiv intrebarea ta in acest moment al vietii tale, practic este inutila ca de altfel si postarile adolescentilor care vor doar sa epateze cu marimile exagerate a penisului care "sfideaza" realitatea si corectitudinea masuratorii efectuate. Trebuie sa stii ca prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative, s-a stabilit ca statistic pe plan mondial exista anumite lungimi "medii" a penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca in cazul barbatilor adulti din Romania lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm, unde te vei incadra si tu cand vei deveni adult. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului sa-si controleze ejacularea pentru a reusi sa sustina un act sexual satisfacator. Actul sexual trebuie sa fie mereu suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte de placere si satisfactie si pe cat este posibil si orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu se reuseste sa si-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, penisul ar trebui sa aiba 10-11 cm. El va mai creste pana pe la varsta de 16 ani.

| vulpitaa18 a răspuns:

Eu o am de 5 cm

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru vulpitaa18):

Tu esti fată.

| vulpitaa18 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asa si ce te bagi

| AdyA1998 a răspuns:

Ce ma intreb eu este la ce va mai gândiți voi in viata de zi cu zi. Te frământă mult nu-i asa? Toti oamenii NORMALI se întreabă in fiecare zi care este lungimea normală a unui penis in stare erectata a unui băiat de 13 ani nu? Unii nici nu dorm noaptea deoarece ii frământă atât de mult acest subiect NORMAL. Mărimea normală este de 2 m jumate eu asa zic.