| albastru777 a întrebat:

Salut, ce mi se poate intampla daca sun impreuna cu o minora, eu sunt major am 21 de ani, diferenta este de 6-7 ani intre noi;
Parintii ei nu sunt de acord ca ea sa aiba un iubit, ce pot face?
*ofer funda

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Eu cred ca diferenta dintre ani nu conteza daca va "iubiti"
Logic ca parintii nu sunt de acord deoarece ea este minora cred ca ai putea incerca sa vorbesti serios cu parintii fetei sau cel putin incearca

| albastru777 explică (pentru danaieladaniela):

Foarte bun raspunsul, multumesc, nu pot sa i acord o evaluare pentru ca contul este pe utilizator junior

| danaieladaniela a răspuns (pentru albastru777):

Ma bucur ca tia- folosit raspunsul happy

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce naiba stai sa te chinui atat pentru un copil in formare care maine poate sa se schimbe la 180 de grade?! Una mai apropiata de varsta macar nu-ti puteai gasi?

| mihai69 a răspuns:

Dacă are peste 15 ani, nu ți se poate întâmpla absolut nimic. Decât dacă nu cumva i-ai promis c-o iei de nevastă, sau îi ești tutore, sau rudă etc.

| albastru777 explică (pentru mihai69):

Are sub 15, dar vreau sa fac la un fel sa fie si ai ei de acord cu mine, ce as putea face?

| albastru777 explică (pentru mihai69):

Are 14 si ceva

| mihai69 a răspuns (pentru albastru777):

Nu ai ce face. Nici eu n-aș fi de acord ca fie-mea de 14 ani să aibă un amic cu 7 ani mai mare. Și nu ai putea face nimic să mă convingi că ai dreptate.
Oricum, dacă nu v-ați sexat (încă), din punct de vedere legal nu poți păți nimic, atât timp cât nu o iei de acasă.
Dar sfatul meu este să te mai liniștești și, dacă chiar ții la ea, poți foarte bine să ai măcar vreo 2-3 ani răbdare și să te porți frumos cu ea, să o protejezi, s-o ajuți etc. Fără să fii prea insistent, fără să tragi de ea să vă vedeți non-stop sau mai știu eu - să faceți sex. Poate așa vor căpăta și ai ei încredere.

| albastru777 explică (pentru mihai69):

De vazut ne vedem foarte rar aproape deloc, de intretinut relatii sexuale nu fiindca stiu ca nu este legal pana la o anumita varsta, am timp pentru astea mai incolo, vreau doar sa fim impreuna, si dupa ce implineste varsta legala pentru a intretine relatii sexuale cu ea abia atunci

| sofisis a răspuns:

Serios, toate femeile de varsta ta te resping? naspa de tine.
E un copil ma baiatule! CO-PIL
Iti doresc maxim sa ai o fata si la 14 ani sa iti vina cu gagic de 21-22 acasa. Tare as vrea sa ti vad fata atunci

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-e milă de tine. Ce stimă de sine sub nivelul mării trebuie să ai, ca să stai la vârsta ta cu o fetiță laughing?

| StalkerSoul a răspuns:

In legatura cu parintii nu ai ce sa faci. trebuie sa lasi timpul sa treaca ca sa prinda incredere in tine. nu ti se poate intampla nimic atata timp cat nu intretii relatii sexuale cu ea

| Georgexyz99 a răspuns:

Si puscaria e o camera, nu? laughing
Stai dracu' cuminte si mai bine ti-ai cauta una de varsta ta.
Cu asta intri la corupere de minori. Stii, nu?

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Sa stii ca au perfecta dreptate parintii ei, cum adica o fata de 14 ani sa se incurce cu unul de 21? Vai de p*l@ mea ce specimene mai exista pe planeta asta...

| ciordeala a răspuns:

Vrei sa o duci cu masina sa isi faca buletinul?