| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a întrebat:

:*

Ce parere aveti despre relatiile intre colegii aceleiasi clase?batting eyelashes

Pro sau contra? Argumentati! big grin :*.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pro deoarece e frumos sa fii cu persoana iubita si sa va ajutati. Plus ca gasesti multe lucruri de discutat si e mai putina plictiseala. Dar aici depinde. E mai bine sa te implici intr-o astfel de relatie cand esti sigur pe ce simti. Chiar nu inteleg de ce unii nu pot ramane prieteni dupa o relatie. Asta avand in vedere ca nu mai merge ( excluzand inselatul, bataia si alte chestii urate ).

| Malvina24 a răspuns:

Pro! De ce nu? ce conteaza daca sunt sau nu in clasa! Conteaza ceea ce simt unul pentru celalalt! si eu am un cuplu in clasa care se iubesc foarte mult inca din clasa a 9(acum suntem a -11-a) si relatia lor a rezistat chiar de mereu au avut incidente (au luat 3 la fizica pentru ca i-a gasit profu' ca se sarutau-era pauza dar de' asa e profu') au luat la engleza 2 amandoi-asta e! mereu cand e vreo lucrare copiaza amandoi sau la ascultare se ajuta! IN timpul liber sunt mai mereu impreuna! si relatia lor a rezistat! eu le doresc cat mai mult timp impreuna!~

| marsy a răspuns:

Mai mult contra decit pro! Contra este atunci cind te desparti de acea persoana si esti nevoita sa-l vezi zilnic, mai ales daca va dusmaniti si nu aveti deloc relatii bune!
Pro este ca eu ma intilnesc deja cu colegul meu de clasa/banca de jum de an! El pn mine este cea mai buna prietena, cu el mereu merg sa maninc, ma apara de toate cele rele! Nimeni nu ar indrazni sa se ia de mine. Facem temele impreuna, ne mai giugiulim la ore! E romantic si interesant!love struck

| pisicutsa a răspuns:

Nu are importanţă că sunteţi sau nu într-o clasă, contează doar ce simţi pentru persoana de alături. Îţi doresc succes anticipat spre primul pas de a a cuceri donişoara!

| TabooR a răspuns:

Atata timp cat nu fac sex in ore e oklaughingbine si in pauze in unele cazuridevil

| Missy_4860 a răspuns:

Contra.Deoarece relatia nu poate dura la nesfarsit iar in momentul in care despartirea nu e una tocmai amicala vei fi nevoit/a sa dai ochii cu colegul in fiecare zi si chiar sa colaborezi cu elhappy. Plus, mai este si faptul ca stai cu el in aproape fiecare moment al zilei ceea ce la un moment dat devine foarte annoyingwinkinglaughing. Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in clasa se intampla fregvent astfel de relatii, deci eu sunt neutru!