| Xonia a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile intre verisorii(primari)
Pro sau contra? De ce?

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Absolut contra! Este si ilegal, si imoral!

| Klara a răspuns:

Impotriva.
Si Hitler a fost rezultatul unei astfel de relatii pacatoase laughing Si Nero chiar.

| kiss1 a răspuns:

Buna'
Eu nu prea sunt de nicio parte a taberelor.Intotdeauna ceea ce ne este interzis este mult mai dorit, deci poate fi si asta...Nu stiu daca e pacat, dar cu cine crezi ca a facut Eva urmatorii copii ai ei dupa Cain si Abel? Mai bine poti intreba un preot, care te poate lamuri.Numai bine iti doresc!

| Sara a răspuns:

Contra! Boli genetice (bine, daca se ajunge la stadiul de concepere). Dar in general privesc asta ca pe un pacat major,

| Marcelino a răspuns:

Contra pentru ca fac parte din aceeasi familie si e foarte nepotrivit...

| George1510 a răspuns:

Sunt pacatoase in primul rand...nu sunt de acord cu asa ceva!straight face

| Miяu a răspuns:

CONTRA,
Pai au acelasi "sange" laughing Cum sa fie o relatie intre ei?!

| ZabaricitoviciBuăăă a răspuns:

Eu sunt si Pro si Contra pentru ca daca 2 pers se iubi nu mai cont nimic dar daca sunt verisori cam cont!

| cosmina16 a răspuns:

Contra! aveti acelasi sange. nu va puteti indragosti unul de altul. e un pacat fff mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra.
Relatiile de acest gen nu duc decat la suferinta oricat de mare se presupune a fi atractia intre cei doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra...pentru ca daca sunt verisori nu prea merge, adica au acelasi sange nu prea poate fi o relatie intre ei.Eu una nu sunt de acord cu astfel de relati.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariiaamariiaa a răspuns:

Eu sunt si pro si contra. Oricum casatoria intre veri primari e permisa in Romania pentru motive temeinice( o sarcina de exemplu). Verii primari nu au acelasi sange, au doar un procent mic de gene in comun 12, 5%. Nici biblia nu interzice astfel de casatorii. Verii primari sunt rude de gradul IV. O asemea relatie nu e neaparat un pacat cel putin din punctul meu de vedere, numai ca oamenii sunt plini de prejudecati si vorbesc fara sa se documenteze suficient.

| Sabi07 a răspuns:

Contra... copilul va avea MULTE probleme de sanatate daca este facut intre 2 oameni cu acelasi sange