| quickly a întrebat:

Salut, Ce semnale da o fata care se lasa greu cucerita?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

In primul rand, evita contactul fizic: nu te tine prea mult de mana, nu sta daca vrei sa o saruti (se trage sau intinde obrazul), daca vrei sa o iei in brate, te impinge usor.
In al doilea rand: are o atitudine care creaza confuzii. Gen: acum vorbeste cu tine, e draguta etc, apoi se face ca nu te cunoaste. Sau face glume subtile pe seama ta, misto-uri usoare.
In al treilea rand: se da ocupata. Tot timpul are un program incarcat si orice ai intreba-o, raspunsul e "nu stiu".
Vrei sa iesim azi?
Nu stiu.
Vrei sa mergem la filmul x?
Nu stiu.
Se lasa rugata, iti da senzatia ca se vede cu tine doar la insistentele tale, ca si cum ti-ar face o favoare deosebita.
Mai sunt si altele, dar astea in principal.

11 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

O fata care se lasa greu cucerita, ii face placere cand o suni, va raspunde intotdeauna la tel, dar va fi indiferenta
daca ii pui anumite intrebari la care raspunsul ai vrea sa fie "da" ea va raspunde "ma mai gandesc", desi eastie ca raspunsul va fi de la inceput "da"
ex. daca o inviti in oras ea va raspunde ca se mai gandeste, si peste cateva ore va da un mesaj ca da
si alte chestii minore
daca fata evita sa raspunda la tel, sau iti vorbeste plictisita gen "hai ca am treaba" in acel caz nu ai sanse la ea

Răspuns utilizator avertizat
| MasterYoda a răspuns:

Semnale cu fum

| quickly explică (pentru MasterYoda):

Esti prost rau... Asa am apucat sa scriu.

| MasterYoda a răspuns (pentru quickly):

Prost e popa ca nu te-a inecat la botez! asa intrebare pui, asa raspuns primesti

| crisiss a răspuns:

laughing))))))))

| GeorgitzuGirl a răspuns:

Sunt fata in primul rand.Pai...nu te baga in seama, te lasa sa alergi dupa ea, incearca sa te faca sa fi confuz si dupa asta te lasa asa ametit, daca ii faci un cadou spune sau da impresia ca nu e indeajuns de extravagant sau scump pentru ea.De obicei apreciez aceste femei pentru ca ajuta barbatii sa nu mai fie misogini si chiar au personalitate.Ehh acum! Am varsta pe jumatatea varstei la care ai un iubit/iubita laughing.