| Nimeni_7600 a întrebat:

Ce placi mai mult: o fata care se lasa mai greu cucerita sau una care "sare" imediat?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Vreau cand sunt cu o fata sa stiu ca e cu mine pentru ca am eu ceva in plus fata de altii. Daca sunt cu una care din prima '' sare '' deja se termina inainte sa fi inceput. Depinde de multe lucruri. Oricum, prefer una care se lasa mai greu cucerita. Prefer sa fie jocul cat mai lung, dar sa fie plin de flirturi la tot pasul. Am nevoie de o confirmare si de o motivatie ca altfel nu are sens si caut altceva.

16 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Alegerea e in general la mijloc, nu la extreme. Apreciez o persoana care judeca independent si nu se conformeaza cliseelor. Cand te supui unor etichete puse de altii devii usor previzibil, si fiecare categorie in care incerci sa te incadrezi fortat are dezavantaje. Cel mai bine e sa stii sa apreciezi situatia, momentul. Cred ca un om echilibrat are rabdare atunci cand e necesar, dar nu pune inutil la incercare rabdarea altora. Apreciez alte aspecte la o persoana, nu un interval de timp autoimpus.
Apoi, poate vreau sa ma las eu mai greu cucerit, de ce e obligatoriu sa se lase ea cucerita? Nu mai suntem egali?laughing

| mircea a răspuns:

Una care este sincera si-ti da masura sinceritatii ei. Glumitele astea cu "se lasa mai greu...", sau cu "fitilul scurt", reprezinta cele doua extreme care induc in eroare de fapt.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

In primul rand sunt fata. dar daca as fi baiat mi-ar placea bineinteles o fata care se lasa mai greu cucerita deoarece nu este ca celelalte fete.este mai deosebita astfel daca se lasa mai greu baiatul o poate descoperi incetul cu incetul.

| tim a răspuns:

Nici una nici alta! asa mai...intre, nici care se lasa greu, dar nici una care sa sara

| RainDrop a răspuns:

Care se lasa mai greu, ca doar nu ma prezint, si gata deja in pat -_-

| tia a răspuns:

Pai, poate o fata care se lasa mai greu, si pe care sa o cunosc incetul cu incetul, nu asa deodata.

| đąиiعℓ a răspuns:

Bineinteles ca fetele care sar imediat, de ce? simplu ma scutesc de batai de cap laughing

| Roxii a răspuns:

Pai daca as fi baiat (cas fata) se intelege de la sine mi-ar placea prima varianta. intotdeauna baietilor le plac provocarile

| Orton35 a răspuns:

AD

| Orton35 a răspuns:

Care sare

| hehro a răspuns:

Una care sare imediat. viata e scurta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi baiat, prima varianta, dar depinde si cat de greu. Cred ca ar trebui sa dea de inteles ca-i place de el dar sa nu sara pe el, altfel ar putea parea ca nu o intereseaza.Complicate treburile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una care sare imediat.Traieste sincer.

| 1234567890_7534 a răspuns:

In primul rand sunt fata. dar daca as fi baiat mi-ar placea bineinteles o fata care se lasa mai greu cucerita(dar nici chiar ft greu ca at sa-r putea ca baiatul sa creada ca nu il vrea si sa renunte si ramai cu buza umflatalaughing) deoarece nu este ca celelalte fete.este mai deosebita astfel daca se lasa mai greu baiatul o poate descoperi incetul cu incetul.stim ca totii ca baietilor le plac provocarile si daca le place o fata cu adv nu se lasa pana nu o cucerestelaughing

| NEC a răspuns:

O fata care se lasa mai greu tongue dar nici chiar greu happy

| rockstar_8594 a răspuns:

Cred ca daca te lasi mai greu cucerita, e mai bine. unui baiat nu trebuie sa ii spui ca il iubesti in continuu si sa fi inlimba dupa el ca dupa si-o ia in cap.las-o mai moale...sa iti sp el ca te iubeste si sa iti si demonstreze si dupa ii arati si uh.pastreaza-ti si orgoliul de fata:X