| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce subiecte de discutie sa incepi cand esti la date cu o fata?

Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Despre viitor! Ceea ce doreste sa faca pe viitor.
Despre mancarea preferata
Daca face vreun sport
Dacă a mai avut relații
Daca are sau a avut animalute de companie
Despre parintii ei
O intrebare interesanta care mi s-a adresat, dar asta dupa mult timp in relatie, a fost ce s-ar intampla daca ai afla ca ai ramas însărcinată, ai face avort sau nu?
Evident ca nu poti intreba asa ceva, dar eu una, cel putin, am ramas socata.
Daca ii place sa citească
Ce filme/seriale ii plac
Ce gen muzical asculta
Unde a calatorit sau unde ar vrea sa calatoreasca
Daca stie sa gateasca
Daca ii place sa se joace pe pc/telefon (depinde in ce categorie de varsta va situati)

fundita?happy

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există o schemă sau un șablon si trebuie sa copiezi exact ca acolo, discutia variaza, trebuie sa o cunosti tu destul de bine pe ea ca fată si sa vezi ce puncte comune aveti voi doi, cineva ti a sugerat sa o intrebi despre viitor sau ce doreste fata sa faca in viitor, aceste intrebari sunt bune in principiu, dar daca fata nu este prea vorbareață nu prea ai ce subiecte sa alegi, ce varsta are fata dar tu?

| RAY a răspuns:

Înainte de orice conversație, contează sa fie atrasa fizic de tine, indiferent de subiect dacă ii place de tine îți va șansă te cunoască, dacă nu maxim un freindzone

| peperonies a răspuns:

Criptomonede

| LordCristobal a răspuns:

Despre dragoste, ce apreciaza ea cel mai mult la un barbat si poti sa o intrebi ce o atrage la tine.
Mai puteti vorbi despre ce faceți la scoala/servici, ce face fiecare in timpul liber si ce pasiuni are fiecare.
Mai puteti vorbi despre evenimetele recente, lucruri amuzante si planuri de viitor.
Ideea este sa fii jovial, cu energie pozitiva si sa ai tu initiativa in conversatie adica sa nu ai momente de tacere mari.

| Eireann a răspuns:

Cu actualul iubit am vorbit despre mortii de pe Everest si cum cadavrele lor nu pot sa fie coborate.

| Robert2526 a răspuns:

Daca nu stii ce sa discuti cu o fata, inseamna ca nu iti place suficient de mult.Nu te mai intalni cu ea

| thunder11 a răspuns (pentru Robert2526):

Eu momentan nu ies la intalnire cu nimeni, doar am intrebat de curiozitate

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca ii place sa calatoreasca sa se duca la cinema la film sa citeasca ce hobbyuri are cum isi petrece timpul liber ce vise are de viitor etc

| SmartASS123 a răspuns:

Haha, de ce sa pierzi vremea cu discutii inutile cand poti sa o impresionezi cu adevaratele tale talente? Incepe prin a-ti prezenta toate realizarile tale, indiferent cat de mici sau mari sunt ele. Vorbeste despre cat de mare e salariul tau sau despre cum toate fetele se arunca la picioarele tale. Daca vrei sa fii cu adevarat impresionant, incepe sa o critici pentru lucrurile care nu-ti plac la ea sau pentru alegerile pe care le face. Si nu uita sa o intrebi despre fostii ei iubiti si sa o compari cu ele. In felul acesta, vei arata ca esti cu adevarat interesat de ea si de a construi o relatie cu ea.

| smekerie123 a răspuns:

O poți întreba
la ce facultate/liceu vrei sa dai?
ți ai făcut planuri pentru viitor?
ce ai mai făcut zilele astea?
funda?

| mariusgorja12 a răspuns:

Pune-i mana la ureche si intreab o daca se caca

| BWS669 a răspuns:

Vorbeste despre viata ta