| Ciompârla a întrebat:

Am o problema grava. Ieri a fost balul iubitei mele. Am asteptat acest bal un an intreg. Speram sa fie o seara superba cu mine si iubita mea. Dar cu o ora inainte de a incepe balul, aceasta mi-a zis ca se desparte de mine. Am fost devastat. Tot timpul balului m-am uitat la ea cum dansa cu alte fete si un baiat de la ea din clasa. Nu m-am distrat deloc. Cu vreo 20 de min. inainte sa plece, i-am zis ca ma duc acasa. Aceasta m-a intrebat daca plec acasa din vina ei. Am evitat sa raspund, zicand ca mi-e rau si ca nu ma distrez deloc. In final ne-am impacat, cred. Azi dimineata primesc mesaj de la ea cum ca a fost urat ce a facut (vina ei) dar eu o enervam (vina mea). Dorea sa stea cu colegii, iar eu sa stau cu alti prieteni, desi am vorbit ca sta si cu colegii ei dar si cu mine. Cred ca i-ar fi rusine cu mine... O prietena de a ei mi-a spus ca sunt ca un caine pentru ea, un tovaras mi-a spus acelasi lucru ieri, in timp ce ma uitam dupa ea. Am 3 luni jumatate cu iubita mea. Nu am de gand sa ma despart de ea. Doar vreau sa stiu cum sa fac sa isi dea seama de greseala care a facut-o, desi eu nu cred ca am gresit daca am vrut sa petrec cu ea, de balul ei. Sau oricare alta sugestie. Nu mai stiu ce sa fac. O iubesc enorm si nu vreau sa cred ca totul a fost vina mea. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

MMmmm,nu dau in femei, dar le fac sa isi bage singurele unghia in gat.Bataia nu rezolva nimic,plus se lasa cu dosar penal si alte lucruri.Dar daca o faci tu sa isi bage unghia in gat,sa isi taie venele,esti curat,nu ai pus-o tu.Fa si tu ce fac eu cu fetele care ma fac sa sufere.Le fac sa prin orice mijloc sa sufere, si sa isi aduca aminte de mine la orice vorba :^^ Fi mai intepat si tu, razbuna-te prin orice mijloace, se zice ca razbunarea e arma prostului, De acord.Prefer sa fiu un 'prost' care se razbuna,prefer sa dau acelor persoane sa guste din propriul venin incalizit cu un grad mai mult decat am primit eu :^^ Nu te lasa descurajat, fa-o si tu sa sufere, fai si tu bucata, umileste-o fa-o sa planga ca nu a stiut sa te pretuiasca, urasc astfel de specimene.Nu conteaza ca sunt barbati, sau femei.Nu merita nici o privire astfel de persoane.Pe cat de romantic sunt, si pe cat de dragastos pot fi in o relatie, in asa o 'hiena' ma transform cand sunt ranit straight face Nu suport asta.

| antimulte a răspuns:

Vina si greseala ta e ca nu vezi ce iti spune toata lumea, ca te tii dupa ea in timp ce face ce vrea din tine. 3 luni ti se pare mult? 3-4 ani cum ti se pare? si totusi ca nu merge trebuie sa te lasi pagubas si sa nu mai pierzi vremea, oricat ar durea, mai bine din timp decat prea tarziu. Ti-o spun din experienta.

| Roxaname a răspuns:

Ea nu cred ca te mai iubeste incearca sa ii spui ca o iubesti si sa mai incercecati o data sa fiti impreuna incearca speranta moare ultima succes!

| rosalinda985 a răspuns:

La fel am patit si eu adica o fata uraste cand un baiat se tine prea mult dupa ea. Dar un intr-un final, adica ieri, mi-am gasit altul..si nu mai imi pasa