| maggy1 a întrebat:

Salut, cine din voi a fost cu o persoana mult timp impreuna apoi v-ati despartit, si dupa ceva timp v-ati impacat? cum a fost asta si care au fost motivele ca v-ati despartit si cum a-ti trecut peste

12 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Nu am trecut peste, motivul nefiind alta persoana ci neincrederea.Am incercat sa mergem inainte ca relatie dar nu merge,indoiala va fi mereu prezenta si asta se intampla pana accepti ideea ca odaata ce se rupe ceva, chiar daca lipesti, semnul rupturii ramane.Noi am decis sa o luam pe drumuri separate, pentru am vazut ca ne pierdem timpul.

| ghiCIne a răspuns:

Hmm, am trecut si eu prin asta.
Dupa o relatie de vreo 4 luni, am renuntat sa mai fiu cu acea persoana pur si simplu pentru. ca nu credeam ca poate fi ceva de viitor. Am renunta sa-i mai dau sperante inainte sa fie si mai tarziu.
Probabil ca pe-atunci am vazut doar diferentele dintre noi, care nu erau grave, dar totusi asta a fost decizia mea.
Ma atasam foarte greu de cineva, si de obicei luam decizii cu mintea, si cu inima mai putin. Si probabil imi era frica sa nu ma dezamageasca.
Ne-am despartit amical, la telefon.
Din cand in cand imi mai trimitea mesaje de impacare, desi si-a pus o poza la avatar sarutand o alta persoana (sa imi provoace invidie). Am incercat sa ma abtin din plans, dar uneori era ff greu. Mi-am dat seama ca nu puteam avea inima rece, si pozele, melodiile triste ce le ascultam imi aducea tot mai mult aminte de noi.
Totusi, peste doua luni de zile mi-a cerut sa ne intalnim doar sa ma vada.
Stiam ca vroia mai mult de-atat, dar imi era si mi-e dor de o revedere.
Am stabilit sa ne vedem doar ca amici.
Dupa intalnire, la despartire, a incercat sa ma sarute, dar parca buzele ii erau "murdare" dupa sarutul celeilalte persoane(cu care n-avea nicio relatie-dupa cum mi-a marturisit).
De sarbatori m-a vizitat si mi-a cerut din nou impacarea, iar eu am acceptat.
Astazi suntem mai indragostiti ca inainte, asta pentru ca ne cunoastem si mai bine. Respectul si increderea, comicul si intamplarile copilaresti tin relatia incinsa. Probabil pentru. ca ne vedem doar de cateva ori pe saptamana.
Sper ca ti-a ajutat intamplarea mea.happy

| ghiCIne a răspuns (pentru ghiCIne):

Am uitat sa mentionez, am implinit un an impreuna.big grin

| maggy1 explică (pentru ghiCIne):

Bravo,va doresc sa fiti multt multt timp impreuna, multa dragoste!

| ghiCIne a răspuns (pentru maggy1):

Multumim!big grin

| SMTHING a răspuns:

Faza e ca nu am trecut peste...motivul fiind unul stupid, sad.Ma bucur ca am ramas prieteni si ca ne salutam pentru ca, cand ne desparteam nu vorbeam deloc. sad A trecut aproape 1 an si eu tot il iubesc.si stiu ca si el[vine mereu pe la mine. ma ia de mana].dar, nimeni din noi 2 nu incepem discutia asta.sad

| maggy1 explică (pentru SMTHING):

Draga mea,de ce nu incerci tu,stii viata e una,si mai apoi sa traim din regrete nu se merita,de ce nu incerci, incercarea vina n-are mai ales ca stii ca si el tine la tine, eu iti voi tine pumnii si sper sa fie tot bine

| SMTHING a răspuns (pentru maggy1):

Iti multumesc :*

| maggy1 explică:

Eu am fost cu o persoana 2 ani,de multe ori ne-am,, despartit,, dar de la fleacuri si peste citeva ore ne impacam, hai o zi 2 maxim, sau am avut tot o despartire mai lunga de vreo 2 saptamini, dar acum au trecut aproape 3 si nu vad nici un rezultat, si cind imi inchipui ca pe 24 decembrie implinim 3 ani,imi vine nu stiu ce sa fac,vreau sa vad cum au trecut altii, poate mai sunt situatii ca mine, vreau sa vad si alte pareri

| SMTHING a răspuns (pentru maggy1):

2 ani eu cu el de 4 sad, iti dai seama prin ce trec. sad

| klorra a răspuns:

Am fost si eu mult timp cu o persoana, dupa aia despartire si impacare si pana la urma ne-am despartit de tot. Incearca sa uiti distrandu-te cu prietenii, iesind din casa asculta muzica vesela, incearca lucruri noi si ai sa treci peste!

| maggy1 explică (pentru klorra):

De-ai sti de cite ori am incercat sa trec,de-ai sti numa,doamne dar nu pot, atit de mult vreau sa ramin cu el, aproape 3 ani zi de zi vorbeam,adormeam si ma sculam cu gindul la el,si numai gindul ca totul a luat sfirsit ma infioara, atit de mult as vrea sa ma impac, e greu.