| GossipGirl_2226 a întrebat:

cine se pricepe in ale dragostei poate imi da si mie un sfatbatting eyelashes
deci in clasa a 8a un coleg m`a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am zis nu. dar pe la sfarsitul clasei a 8 a mi-am dat seama ca imi cam place de el dar nu i-am mai zis nimic.nu am mai vorbit cu el deloc nici pe mess(a trecut un an si ceva). nu stiu cum sa ma bag in vorba cu el eu astept mereu sa faca baiatul primul pas dar dupa ce l`am refuzat atunci nu cred ca o sa mai incerce el ceva.as vrea sa fac intr-un fel sa fim amandoi la aceeasi ora in acelasi loc si mi-ar fi mai usor atunci sa vorbesc cu el dar asa...nu stiu cum sa fac sa ma bage el in seama pe mine.noi oricum nici la scoala nu prea vorbeam des. ce sa fac? help!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca el nu zice nimic tu trebuie sa aplici planul in actiune si sa te duci la el altfel nu se intampla nimic si poate el gaseste alta fata

| BlackHorse a răspuns:

Dupa mine, cea mai buna metoda de abordare este cea cu ajutorul. Ii ceri ajutorul : nu sti ceva la mate, ai nevoie de un caiet pentru lectie etc., iar dupa aia in semn de multumire ii dai un pupic pe obraz si ii spui ca nu il credeai asa serios si ca te-ai inselat in privinta lui. ( Sa para acesta motivul pentru care ai raspuns cu nu ). Bafta si daca mai ai probleme revino happy

| whatever1loser a răspuns:

Crede-ma ca sunt exact in aceeasi situatie ca si tine.sa intrii sa vezi ce-am postat eu poate ai vreun sfat si poate realizezi ca se poate si mai rau laughing.oricum.chiar imi pare rau mai ales ca inteleg exact prin ce treci. daca as stii ce sa fac in situatia mea ti-as spune si tie.adica.toata lumea imi spune sa vorebsc deschis cu el sau sa-l las balta.eu as vorbi cu el doar ca sunt foarte timida.si mi-e frica de ce raspuns as primi din partea lui.straight face. dar sa-l las balta, sincer chiar nu cred ca pot pentru ca tin mult la el. oricum. poate mai vorbim sa vedem cum facem happy