| Paradoxal a întrebat:

Bună ziua am și eu nevoie de un sfat... Vorbesc cu o fată (colega de clasa) de aproximativ 8 luni. AM început sa vorbesc cu ea din lipsa de activitate, dar după 3 luni a început să-mi cam placa de ea. după multa gândire și întrebări mi-am luat inima în dinți și am întrebat-o dacă ma place. dar rezultatul a fost unul negativ și ea a spus ca nu ma vede mai mult decât un prieten.A venit vara și nu am vorbit ca ea deoarece am vrut să-mi treacă acea faza.Dar a venit din nou școală și a început sa ma bage mai mult în seama ca anul trecut și nu știu ce sa fac ..cum sa abordez toată situația pentru ca nu prea as mai vrea sa fiu din nou refuzat. Pls un sfat cat de cat ok.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi sigur ca nu-ti irosesti timpul cu totul inutil, ar trebui sa o intrebi chiar si asa "in joaca" intr-un moment de "tandrete" daca intre timp si-a schimbat sau isi mentine in continuare parerea avuta si exprimata cu privire la o eventuala relatie de cuplu. Nimic mai simplu. Succes!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stai cu ea putin, poarta-te foarte prietenos, dupa care, fa cumva sa nu vorbiti des. Las-o sa ii fie dor de tine.
Daca cumva o sa inceapa sa te placa, vei vedea in comportamentul ei.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te-a refuzat odata, acum asteapta sa te curteze ea si sa-ti declare ca vrea o relatie cu tine.